Konwencja programowa Konfederacji. "Nigdy więcej lockdownu"

Polska
Konwencja programowa Konfederacji. "Nigdy więcej lockdownu"
Polsat News
Grzegorz Braun w trakcie wystąpienia na niedzielnej konwencji programowej Konfederacji w Warszawie

Konwencja programowa Konfederacji rozpoczęła się w niedzielę o godz. 12 w Warszawie. Liderzy ugrupowania przedstawili na niej program "Polska na nowo", którego postulaty podzielone są na pięć filarów: podatki, ceny, opiekę zdrowotną, edukację i państwo prawa.

Konwencja programowa Konfederacji z udziałem jej liderów: Krzysztofa Bosaka, Jakuba Kuleszy, Roberta Winnickiego, Grzegorza Brauna i  Janusza Korwin-Mikkego rozpoczęła się o godz. 12 w warszawskim parku im. Marszałka Rydza-Śmigłego. Politycy zaprezentowali program "Polska na nowo".

 

- Nasz program dotyczyć będzie wizji Polski po lockdownie. To będzie wyjście z kryzysu, jaki nam zgotował rząd, wprowadzając lockdown - podkreślił szef koła Konfederacji Jakub Kulesza.

 

 

Jednym z rozwiązań proponowanych przez Konfederację, dotyczących podatków i ekonomii, "będzie postulat dotyczący likwidacji 15 podatków". Rzecznik Konfederacji Tomasz Grabarczyk zapowiedział, że Konfederacja zaproponuje przeprowadzenie tego za pomocą jednej ustawy, a wśród zlikwidowanych podatków ma się znaleźć m.in podatek cukrowy oraz podatek od umów cywilnoprawnych.

 

ZOBACZ: Kto jest niezadowolony z powrotu Tuska? "PO idzie w stronę ostrego konfliktu"

 

- Ponad połowa naszych dochodów jest zabierana przez państwo. Co dostajemy za ten haracz? Najbardziej skomplikowany system podatkowy w Europie, słabą edukację i niewydolną służbę zdrowia! Na dobry początek zniesiemy naraz 15 podatków - powiedział Jakub Kulesza.

 

 

- Jesteśmy tu po to, aby przedstawić program "Polska na nowo". By powiedzieć nigdy "nigdy więcej lockdownu", by ogłosić program obniżki podatków. Po to jest Konfederacja - chcemy Polski biało-czerwonej, a nie tęczowej - stwierdził podczas konwencji, poseł Robert Winnicki.

 

WIDEO - Robert Winnicki na konwencji programowej Konfederacji

 

 

Nawiązując do współczesnych problemów polskich przedsiębiorców, Sławomir Mentzen, prezes Kongresu Polskiego Biznesu, stwierdził, że "żyjemy w czasach olbrzymiej niepewności. W tym niepewnym i zmiennym świecie tylko jedna rzecz jest dla przedsiębiorcy pewna – zapłaci wysoką składkę na ZUS. Należy z tym skończyć. Czas na dobrowolny ZUS".

"Jesteśmy po roku pomiatania pacjentami"

Krzysztof Bosak odniósł się w trakcie wystąpienia do sytuacji w polskiej służbie zdrowia. - Jesteśmy po roku pomiatania pacjentami. Oddziały szpitalne są zamykane! A ochrona zdrowia przeszła ma teleporady. To cyrk! Rząd nie ma nic do zaproponowania oprócz podnoszenia podatków w tym składki zdrowotnej – stwierdził.

 

ZOBACZ: "Myśleliśmy, że to dowcip". Tusk o uchwale PiS

 

- Potrzebna jest większa konkurencja w ochronie zdrowia. NFZ nie może być monopolistą! Każdy powinien robić ze swoją składką zdrowotną co chce! Chcemy wprowadzić bon zdrowotny, który polepszy sytuację pacjentów – dodał Bosak.

 

Poseł Artur Dziambor nawiązał do skutków nauczania zdalnego w polskich szkołach po pandemii. - Mieliśmy ponad rok zdalnego nauczania, które doprowadziło do tragicznych skutków! We wrześniu dzieci i młodzież muszą już wrócić do szkół – stwierdził.

"Naszym krajem rządzą komuniści, a nie prawica"

Dziambor zaznaczył, że Konfederacja nie chce "nigdy więcej lockdownu w szkołach! Nauczyciele powinni zajmować się uczniami, a nie papierologią".

 

Natomiast Konrad Berkowicz, poseł Konfederacji, w trakcie wystąpienia, skrytykował rząd. - Naszym krajem rządzą komuniści, a nie prawica! Ci ludzie nie mogą decydować o przyszłości naszych dzieci i o ich edukacji! Chcemy wprowadzić bon opiekuńczo-edukacyjny! Przywrócić rodzicom prawo wydawania pieniędzy na edukacje – stwierdził.

 

ZOBACZ: Wotum nieufności wobec Przemysława Czarnka. Byli politycy PiS: rozważamy jego poparcie

 

Berkowicz odniósł się do polskiego systemu edukacji. - Czas na realną konkurencję na rynku edukacyjnym. To rodzice powinni decydować! A nie Czarnek czy Biedroń! Czas skończyć z komuną w polskim systemie edukacji! Politycy łapy precz od naszych dzieci – powiedział.

 

Michał Wawer, skarbnik Konfederacji, stwierdził, że "największym wrogiem PiS, Lewicy i korporacji, jest wolny człowiek z własnym majątkiem! Dlatego zrobią oni wszystko by Polacy nie mieli nic na własność! Chcą bezlitośnie zniszczyć polską klasę średnią! Mówimy im nie".

Wakacje z Konfederacją

Na konwencji ma również zostać zainaugurowana seria organizowanych przez Konfederację imprez, które odbędą się w popularnych turystycznych miejscowościach na terenie całego kraju pod hasłem "Wakacje z Konfederacją". Trasa potrwa do 7 sierpnia i obejmie ponad 30 miejscowości.

 

"Polska na nowo" to, jak podkreślają politycy Konfederacji, kompleksowa wizja Polski "po lockdownie". - To po pierwsza wizja Polski pocovidowej, tego co należy naprawić, co w ciągu ostatniego roku uległo olbrzymiej zapaści - powiedział rzecznik Konfederacji Tomasz Grabarczyk. Podkreślił również, że będzie to odpowiedź na rządowy program "Polski Ład".

kmd/PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie