Pasażerka zasłabła w autobusie. Kierowca zawiózł ją na SOR

Polska
Pasażerka zasłabła w autobusie. Kierowca zawiózł ją na SOR
Polsat News/ Monitoring Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp
Po uzyskaniu zgody od dyspozytury MPK w Gorzowie Wlkp. i reszty pasażerów kierowca zawiózł kobietę autobusem wprost na SOR

Kierowca miejskiego autobusu w Gorzowie Wielkopolskim zawiózł na SOR pasażerkę, która zasłabła w trakcje jazdy. Kobieta potrzebowała szybkiej pomocy. Po telefonie na 112 okazało się, że nie ma wolnych karetek.

Sytuacja miała miejsce we wtorek na trasie linii 104. W trakcje jazdy jedna z pasażerek zasłabła. Zaalarmowany przez innych pasażerów kierowca, zadzwonił na pogotowie. 

 

Okazało się, że w Gorzowie Wlkp. nie ma w tym momencie wolnej karetki. Dyspozytor zapytał, czy kierowca jest w stanie przyjechać do szpitala i przywieźć 40-letnią kobietę. Autobus znajdował się 5 min drogi od szpitala. 

"Tu blisko jest SOR i jadę na szpital"

- Poinformowałem dyspozytora, że zmieniam trasę, dojechaliśmy do SOR-u, przyszedł pan odebrać panią, przyjechało pogotowie za nami zaraz, a ja wróciłem na trasę od razu. Te panie bardziej pomogły niż ja - mówił o pasażerach autobusu Tomasz Lenckowski, kierowca autobusu. 

 

WIDEO: Pasażerka zasłabła w autobusie. Kierowca pojechał na SOR

 

 

- Pacjentka została przywieziona bardzo szybko, bardzo sprawnie została ta akcja przeprowadzona. Całość trwała niecałe 3 minuty od momentu podjazdu do momentu przekazania pacjentki ratownikom medycznym i zespołom medycznym szpitalnego oddziału ratunkowego. Pacjentka spędziła na SOR-ze kilka godzin - mówiła Agnieszka Wiśniewska, rzecznik prasowy szpitala Gorzowie Wielkopolskim.

 

ZOBACZ: Wrocław. SOR w szpitalu wojewódzkim wyłączony do odwołania. "Brak personelu medycznego"

 

Zaznaczała, że kobieta "została zdiagnozowana jako osoba po omdleniu. Badania diagnostyczne przeprowadzone w naszym szpitalu nie wykazały innych dolegliwości i po paru godzinach została zwolniona do domu".

laf/prz/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie