Seniorka recydywistka. 81-latka kierowała pod wpływem alkoholu

Polska
Seniorka recydywistka. 81-latka kierowała pod wpływem alkoholu
Zdj. ilustracyjne/Polsat News

Blisko promil alkoholu w wydychanym powietrzu miała 81-letnia mieszkanka Sopotu, która kierowała samochodem. Seniorka po wyjściu z auta chwiała się na nogach. Została zatrzymana przez policję. Jak się okazało nie był to jej pierwszy tego typu wybryk.

Do zdarzenia doszło w środę po południu w Sopocie. Jeden z kierowców zwrócił uwagę na jadący przed nim samochód, za kierownicą którego siedziała starsza kobieta.

 

Kierująca toyotą jechała środkiem jezdni, a podczas parkowania na pobliskim parkingu z impetem uderzyła w krawężnik.

 

ZOBACZ: Miała ponad 4 promile. Jechała pod prąd i omal nie spowodowała wypadku

 

81-latka po wyjściu z auta wyrzuciła na trawnik pustą butelkę po alkoholu, a wracając do samochodu chwiała się na nogach.

 

Na miejsce wezwana została policja. Podczas rozmowy z funkcjonariuszami 81-latka miała bełkotliwą mowę oraz czuć od niej było woń alkoholu.

 

Pomimo starań policjantów nie udało im się na miejscu przeprowadzić kontroli trzeźwości seniorki.   

81-letnia recydywistka

Kobieta została przewieziona do placówki medycznej, gdzie pobrano od niej krew do dalszych badań. Dopiero po ponad 3 godzinach od zgłoszenia interwencji seniorka była w stanie poddać się badaniu za zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu - okazało się że miała ponad 0,7 promila.

 

Podczas sprawdzania dokumentów 81-latki okazało się, że nie był to jej pierwszy tego typu wybryk. W 2015 roku została ona zatrzymana za jazdę w stanie nietrzeźwości a w 2020 roku kierowała autem mając 0,5 promila alkoholu.

 

ZOBACZ: Prowadziła pod wpływem. Auto dachowało i wpadło w ogrodzenie... więzienia

 

Za swoje zachowanie kobieta odpowie przed sądem. "Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi i świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Wsparcia Pokrzywdzonych i Pomocy Postpenitencjarnej. Jeżeli sprawca był wcześniej prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego albo dopuścił się czynu w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczonego w związku ze skazaniem za wcześniejsze przestępstwo, podlega karze do nawet 5 lat więzienia" - poinformowała policja. 

dk/msl/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie