Piwo dla... psów. "Pierwsze reakcje są entuzjastyczne"

Świat
Piwo dla... psów. "Pierwsze reakcje są entuzjastyczne"
Da Pian 1904

Piwo dla psów produkowane jest koło Treviso na północy Włoch. Właściciele czworonogów, które już spróbowały tego trunku, zapewniają, że gdy tylko słyszą one odgłos otwieranej puszki, zaczynają machać ogonem z radości. Producent zapewnia, że napój jest smaczny i zdrowy.

Psy, które towarzyszą swoim właścicielom w barach czy pubach, też chciałyby napić się czegoś dobrego. To przekonanie przyświecało pomysłodawcom piwa o nazwie "Pawse". Nazwa to połączenie dwóch angielskich słów: "paw", czyli "łapa", i "pause" - "przerwa".

 

ZOBACZ: "Psy jak żywe alarmy". Przykute do łańcucha w upale, zaniedbywane od lat

 

Wyprodukowała je i wprowadza w tych dniach na rynek w żółtych puszkach firma z miejscowości Ponzano Veneto, działająca od 117 lat.

 

 

Bezalkoholowy, niegazowany napój będzie proponowany klientom przychodzącym na drinka ze swoimi czworonożnymi przyjaciółmi, dzięki czemu i dla nich będzie to przyjemnie spędzony czas.

 

- Psy od zawsze stanowią część życia Włochów. Myślimy o ich dobrym samopoczuciu i możliwości wspólnego spędzania czasu - powiedziała przedstawicielka firmy Raffaella Da Pian. Napój został opracowany we współpracy z fabryką żywności dla zwierząt. Zawiera fruktozę, trochę miodu, białko i witaminy, nie ma dodatków chemicznych.

 

ZOBACZ: Tragedia w salonie dla psów. Suczka skonała w męczarniach

 

Producenci zapewnili, że pierwsze reakcje psów na piwo są wręcz entuzjastyczne.

 

Przypomina się, że napoje dla czworonogów produkowane są także w innych krajach. Teraz Włochy mają swój produkt.

 

Pomysł ten narodził się podczas pandemii, gdy psy były często jedynymi towarzyszami wielu osób.

dk/Polsatnews.pl/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie