Zielona Góra. Poszukiwania zaginionych nastolatków. Znaleziono bluzę jednego z nich

Polska
Zielona Góra. Poszukiwania zaginionych nastolatków. Znaleziono bluzę jednego z nich
Policja
Trwa druga doba poszukiwań 13- i 15-latka ze wsi Ledno

Trwa druga doba poszukiwań 13- i 15-latka ze wsi Ledno (Lubuskie), którzy w poniedziałek wyszli z domu i zaginęli. Psy podjęły trop w okolicach rzeki. - W środę w działania zaangażowanych jest około 200 policjantów, strażaków i mieszkańców - mówiła Małgorzata Stanisławska z policji w Zielonej Górze. Jak dowiedział się Polsat News, na brzegu rzeki znaleziono bluzę jednego z chłopców.

Ostatni raz chłopcy byli widziani razem w poniedziałek, około godz. 15 w miejscowości Ledno (Znajduje się w odległości ok. 25 km od Zielonej Góry), w okolicy domu numer 8. Od tego czasu nie wiadomo, gdzie mogą się znajdować, nie nawiązali też kontaktu z rodzinami. Ich poszukiwania rozpoczęły się w poniedziałkowy wieczór, kiedy ich rodziny zgłosiły zaginięcie.

Dotychczas przeszukano tysiąc hektarów

Obszar poszukiwań obejmuje teren wokół miejscowości Ledno położonej niedaleko Odry oraz samą rzekę. Dotychczas przeszukano około półtora tysiąca ha.

 

ZOBACZ: Poszukiwania zaginionego okrętu. Marynarzom wystarczy tlenu do soboty

 

- Pod uwagę są brane różne hipotezy m.in., że mogli zgubić się w lesie, uciec z domu lub mogło dojść do nieszczęśliwego wypadku - mogli wpaść do wody - powiedziała w rozmowie z Interią podinsp. Stanisławska.

 

Dodała, że psy tropiące podjęły trop chłopców w okolicach wału nad Odrą. 

Łodzie motorowe, sonary, kamery noktowizyjne

Policjanci i strażacy wykorzystują łodzie motorowe, sonary, kamery noktowizyjne i quady. Akweny są sprawdzane przez płetwonurków, a tereny leśne i pola przeczesują policjanci prewencji wspierani przez przewodników z psami. Z powietrza nastolatków szuka załoga policyjnego śmigłowca i drony.

 

Dziś do akcji szukania nastolatków dołączyli żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.

 

WIDEO: Druga doba poszukiwań Filipa i Marka. Psy podjęły trop koło rzeki

  

Poszukiwani są dwaj nastolatkowie

Policja podała dane personalne oraz rysopisy nastolatków. Wraz z fotografiami zostały one zamieszczone na stronach internetowych lubuskiej i zielonogórskiej policji.

 

ZOBACZ: Zginął na oczach dzieci. Tragiczny wypadek w Lubuskiem

 

ZDJĘCIA: Policja udostępniła wizerunek zaginionych

Poszukiwany Marek
Poszukiwany Marek
Poszukiwany Filip
Poszukiwany Filip

 

Policjanci proszą osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje o zaginionych chłopcach, o kontakt z najbliższą jednostką policji pod numerem alarmowym 112 lub numerami: 47 795 64 11 i 47 795 24 11.

 

aml/prz/grz/PAP/Polsat News, Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie