USA. Pielęgniarka skazana za siedem morderstw. Ofiarami byli weterani

Świat
USA. Pielęgniarka skazana za siedem morderstw. Ofiarami byli weterani
West Virginia Regional Jail and Correctional Facility
Pielęgniarka przyznała się do zamordowania siedmiu weteranów

Pielęgniarka z Zachodniej Wirginii przyznała się do zabicia 7 weteranów wojennych poprzez podanie im śmiertelnej dawki insuliny. Sędzia federalny skazał ją na dożywocie. Kobieta nie wyjaśniła, dlaczego zamordowała. Ma mieć problemy psychiczne.

Od lipca 2017 r. do czerwca 2018 r. siedmiu pacjentów z Centrum Medycznego ds. Weteranów im. Louisa A. Johnsona w Wirginii zmarło nagle, z niewyjaśnionych przyczyn. Powód był ten sam - zbyt niski poziom glukozy we krwi, co było tym bardziej dziwne, gdyż żaden z pacjentów nie był chory na cukrzycę.

 

ZOBACZ: Jest oskarżony o morderstwo. Wpadł, bo opisał zbrodnię w książce

 

W toku śledztwa okazało się, że za wszystkie śmierci odpowiedzialna była pielęgniarka Reta Mays. Kobieta w szpitalu zajmowała siębyła monitorowaniem stanu pacjentów. Nie miała prawa podawania żadnych leków pacjentom.

Śmiertelny zastrzyk

Sądowy lekarz ustalił, że zgony siedmiu pacjentów spowodowały zastrzyki insuliny. Jej śmiertelna dawka spowodowała hipoglikemię, czyli bardzo niski poziom cukru we krwi.

 

ZOBACZ: USA przeznacza miliardy na dostęp do Internetu w czasie pandemii COVID-19

 

Reta Mays podała zastrzyki siedmiu weteranom. Do popełnienia 7 morderstw i jednego usiłowania przyznała się 14 lipca w sądzie federalnym.

Potwór w ludzkiej postaci

Podczas rozprawy sędzia wytknął kobiecie, że podczas swoich nocnych dyżurów w 2017 i 2018 roku Mays wyszukiwała w internecie informacje o seryjnych morderczyniach. Obejrzała także na serial "Nurses Who Kill". - Wiedziałaś co robisz - powiedział sędzia okręgowy USA - Thomas Kleeh zanim skazał pielęgniarkę.

 

Aaron Martin, reporter WPXI News poinformował na Twitterze o wyroku dla pielęgniarki

 

 

 

- Kilka razy twoje rady wskazywały, że nie powinnaś być uważana za potwora. Z całym szacunkiem, nie zgadzam się z tym. Jesteś potworem, najgorszego typu. Takim, którego nikt się nie spodziewa - powiedział podczas wydawania wyroku sędzia. Reta Mays, pielęgniarka, za zabójstwa siedmiu byłych żołnierzy została skazana na siedem wyroków dożywotnich i 20 lat pozbawienia wolności.

 

 

aml/prz/CBS/Polsat News, Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie