Przyspieszenie szczepień i obostrzenia na majówkę. Konferencja premiera od 14:30

Polska
Przyspieszenie szczepień i obostrzenia na majówkę. Konferencja premiera od 14:30
Polsat News

Prawdopodobnie w środę zapadnie decyzja w sprawie obostrzeń przed majówką. Przedstawiono nowy harmonogram rejestracji na szczepienia. Głos w tej sprawie zabierze premier Mateusz Morawiecki. Transmisja konferencji prasowej szefa rządu od godz. 14:30 w Polsat News i na polsatnews.pl

Na briefingu prasowym rzecznik MZ był pytany, czy można się spodziewać, że w województwach, w których zakażeń jest najmniej, luzowanie obostrzeń będzie szybsze.

 

Andrusiewicz poinformował, że po spotkaniu z wojewodami minister zdrowia Adam Niedzielski przygotował rekomendacje na zaplanowane na środę posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

"Rozważany jest wariant regionalny"

- Na pewno nie zdradzę zbyt wielu szczegółów, mówiąc, że rozważany jest ten wariant regionalny - przyznał. Zaznaczył, że w tych przypadkach brana pod uwagę będzie zarówno liczba zakażeń na 100 tys. mieszkańców, jak i obłożenie łóżek szpitalnych i respiratorów.

 

ZOBACZ: Możliwa regionalizacja obostrzeń. "Głównym wyznacznikiem sytuacja w szpitalach"

 

- To podejście regionalne na pewno w tych rekomendacjach, które przedstawi minister Adam Niedzielski, jest zawarte - dodał Andrusiewicz.

 

Rzecznik kolejny raz przypomniał, że podczas zbliżającej się majówki należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa. - Jeżeli pozwolimy sobie na zbyt poluzowaną majówkę, to możemy zapomnieć o szkole dla dzieci czy o wakacjach dla nas wszystkich. To jest bardzo prosty, zero-jedynkowy wybór - powiedział Andrusiewicz.

msl//Polsat News, Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie