Dziecko spadło na tory przed rozpędzony pociąg. Na pomoc ruszył kolejarz [WIDEO]

Świat
Dziecko spadło na tory przed rozpędzony pociąg. Na pomoc ruszył kolejarz [WIDEO]
Twitter/Ministry of Railways
Pracownik kolei uratował dziecko w ostatniej chwili

Indyjskie Ministerstwo Kolei opublikowało dramatyczne nagranie ze stacji Vangani w Bombaju. Widać na nim jak małe dziecko spada na tory przed nadjeżdżający pociąg. Jego opiekun nie był w stanie zareagować, bał się podejść bliżej krawędzi peronu. W ostatniej chwili dziecko uratował pracownik kolei.

Do zdarzenia doszło 17 kwietnia. Na nagraniu z monitoringu widać jak dziecko spaceruje ze swoim dorosłym opiekunem po peronie. Z każdą sekundą jednak, para niebezpiecznie zbliża się do krawędzi. Ostatecznie dziecko traci równowagę i spada na tory. W tle widać nadjeżdżający pociąg.

 

ZOBACZ: Rodzice wyrzucili dziecko z płonącego budynku. Dramatyczne nagranie

 

Choć opiekun wyciąga ręce, by pomóc dziecku, to nie jest w stanie zbliżyć się do krawędzi i go dosięgnąć. Do pary podbiega podbiega jednak przypadkowy mężczyzna. Najpierw podsadza dziecko, a następnie sam podciąga się i wskakuje na peron. Robi to w ostatniej możliwej sekundzie - rozpędzony pociąg mija stację. Nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

 

"Zaryzykował życie"

"Dobrym Samarytaninem" okazał się zwrotniczy Mayur Shelkhe. "Zaryzykował swoje życie, by uratować dziecko. Jesteśmy pod wrażeniem jego odwagi i oddaniu służbie" - zapewniło ministerstwo kolei.

 

 

Nagranie ze stacji obejrzano ponad 120 tys. razy.

 

W drugim opublikowanym klipie widać jak pracownicy i dyrektorzy kolei organizują dla mężczyzny owacje na stojąco.

bas/ sgo//Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie