Poseł Zjednoczonej Prawicy dołączy do Hołowni? "Sytuacja jest delikatna"

Polska
Poseł Zjednoczonej Prawicy dołączy do Hołowni? "Sytuacja jest delikatna"
Polsat News
Szymon Hołownia, lider Polski 2050

Temperatura przy Wiejskiej rośnie z godziny na godzinę, wraz ze wzmożeniem dyskusji o końcu koalicji Zjednoczonej Prawicy wielu parlamentarzystów podejmuje z nami intensywne rozmowy, kolejne transfery do Polski 2050 nie są wykluczone w tym tygodniu - powiedział szef tej partii Michał Kobosko.

Kobosko zaznaczył, że jeszcze nie może potwierdzić informacji o rozszerzeniu koła Polski 2050 o kolejnego parlamentarzystę. Podkreślił, że "sytuacja jest delikatna", a każdy transfer i rozmowy na ten temat to przypadek traktowany indywidualnie.

 

ZOBACZ: Sondaż: Hołownia liderem rankingu zaufania

 

- Temperatura rozmów jest tym wyższa, im wyższa jest temperatura przy Wiejskiej, a ona rośnie z godziny na godzinę. Wraz z narastaniem dyskusji o końcu koalicji Zjednoczonej Prawicy, naturalnym jest, że wielu posłów, parlamentarzystów przygląda się i podejmuje z nami intensywne rozmowy. Wszyscy zastanawiają się, jak to będzie, kiedy rząd może się rozpaść - powiedział Kobosko.

 

Zapytany o pojawiające się w Sejmie głosy, że do koła Polski 2050 miałby dołączyć poseł Porozumienia Andrzej Sośnierz, Kobosko oświadczył, że nie będzie komentował konkretnych nazwisk.

 

Sami się zgłaszają?

 

- W momencie, kiedy udało się utworzyć koło parlamentarne Polski 2050, przestaliśmy aktywnie szukać parlamentarzystów, którzy by zasilili nasze grono. Sporo osób się do nas zgłasza. Nie mówimy nie, tym, którzy wyrażają zainteresowane, a my widzimy, że ich wejście na nasz pokład miałby sens, mógłby wzmocnić naszą organizację, ale konkretnych nazwisk nie komentujemy - zaznaczył.

 

ZOBACZ: Fundusz Odbudowy. Hołownia: dziś jest moment na pokazanie solidarności

 

Koło sejmowe Polski 2050 zostało zarejestrowane w lutym, później przekształcono je w koło parlamentarne. Jego przewodniczącą jest była posłanka Lewicy Hanna Gill-Piątek, a w skład koła wchodzą także byłe posłanki KO Joanna Mucha i Paulina Hennig-Kloska oraz senator Jacek Bury. W marcu do koła dołączył b. poseł KO Tomasz Zimoch.

 

W kwietniu sąd zarejestrował partię Polska 2050 Szymona Hołowni, jej prezesem został Michał Kobosko

rsr/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie