Kiedy otwarcie szkół i przedszkoli? Minister zdrowia odpowiada

Polska
Kiedy otwarcie szkół i przedszkoli? Minister zdrowia odpowiada
Polsat News
- Jeszcze w kwietniu możliwość powrotu do przedszkoli i do nauki w klasach I-III - co najmniej w trybie hybrydowym - zapowiedział minister zdrowia

- Jeszcze w kwietniu możliwość powrotu do przedszkoli i do nauki w klasach I-III - co najmniej w trybie hybrydowym - zapowiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

Minister zdrowia był pytany na konferencji prasowej w Warszawie, czy rekomenduje powrót dzieci do szkół w kwietniu w kontekście wypowiedzi wiceministra edukacji i nauki Dariusza Piontkowskiego, który mówił o możliwym odmrożeniu edukacji właśnie w kwietniu.

 

Niedzielski odpowiedział, że jeśli chodzi o kwestie edukacyjne - a szczególnie sprawę przedszkoli i klas I-III, to "są to priorytetowe kierunki luzowania obostrzeń". - W tym sensie, że pierwsze kroki, jakie będziemy wykonywali, przywracając normalność, to będą powroty do przedszkoli i powroty dla klas I-III - zaznaczył.

Powrót jeszcze w kwietniu?

- Mam nadzieję, i również tutaj podzielam punkt widzenia pana ministra Piontkowskiego, że jeszcze w kwietniu przedszkola i te klasy I-III wrócą do nauczania - przedszkola w trybie zwykłym, a klasy I-III - w co najmniej trybie hybrydowym - powiedział minister zdrowia.

 

ZOBACZ: Kiedy dzieci wrócą do szkół? Piontkowski podał możliwy termin

 

Wiceminister Piontkowski był pytany we wtorek w Radiu Zet, czy możliwa jest nauka zdalna w szkołach do końca roku. - Mamy nadzieję, że tak nie będzie, że uczniowie jednak wrócą do szkół, być może jeszcze w kwietniu, jeżeli to będzie możliwe ze względu na epidemię, a najpóźniej w maju i czerwcu - odpowiedział wiceminister.

ac/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie