Ślub na oddziale covidowym. "Z uwagi na ciężki stan męża bardzo nam zależało"

Polska
Ślub na oddziale covidowym. "Z uwagi na ciężki stan męża bardzo nam zależało"
Facebook/ Pomorskie Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku
Na opublikowanym na Facebooku zdjęciu widać ubranych w kombinezony pracowników ośrodka

Ślub w niecodziennych okolicznościach odbył się w Pomorskim Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku. Chorująca na Covid-19 para bardzo ciężko znosiła zakażenie i chciała pobrać się możliwie jak najszybciej. Uroczystość zorganizował personel szpitala.

"Chciałabym serdecznie w swoim imieniu, jak również teraz już mojego męża, z głębi serca podziękować Pani Prezes, jak również całemu Zarządowi za umożliwienie nam zawarcia ślubu na terenie Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku" - napisała do kierownictwa ośrodka chcąca zachować anonimowość panna młoda. 

 

Uroczystość w nietypowym otoczeniu i warunkach para zdecydowała się zorganizować, ze względu na ciężki przebieg choroby u pana młodego.

 

Niezwykłe podziękowania wpłynęły do nas od pary młodej. Chciałabym serdecznie w swoim imieniu, jak również teraz już...

Opublikowany przez Szpitale Pomorskie Wtorek, 23 marca 2021

 

"Z uwagi na ciężki stan męża bardzo nam zależało, żeby odbyło się to możliwe najszybciej. Tym bardziej dziękujemy, że nastąpiło to w bardzo krótkim czasie" - wyjaśniała młoda mężatka. 

 

"Było bardzo wzruszająco"

 

"Przy okazji bardzo chcemy podziękować całemu personelowi za pomoc, bez tych osób na pewno by się to nie udało. Tak ważna dla nas chwila z jednej strony bardzo radosna, a z drugiej przykra, że w takich okolicznościach, dzięki życzliwości wszystkich Państwa mogła się wydarzyć" - dodała.

 

ZOBACZ: Rzecznik MZ: duży niepokój budzi sytuacja w woj. mazowieckim i śląskim

 

Surowe warunki szpitalne próbował złagodzić personel, przyozdabiając salę. "Było bardzo wzruszająco, nasz personel przyozdobił salę balonami z jednorazowych rękawiczek, był również świadkiem tej niezwykłej uroczystości" - opisywała. 

 

Na opublikowanym na Facebooku zdjęciu widać ubranych w kombinezony pracowników ośrodka. "Na zdjęciu świadek i fotograf - to nasze panie pielęgniarki" - wyjaśniono.

laf/prz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie