Łowcy pedofilów namierzyli 38-latka. Miał nawiązywać kontakty z wieloma dziećmi

Polska
Łowcy pedofilów namierzyli 38-latka. Miał nawiązywać kontakty z wieloma dziećmi
pixabay/zdj. ilustracyjne
Mężczyzna kontaktował się z dziećmi przez internet

Policja z Konina (woj. wielkopolskie) zatrzymała w sobotę 38-latka, który za pośrednictwem internetu miał się umawiać na seks z małoletnią dziewczynką. Zawiadomienie ws. mężczyzny złożyli tzw. łowcy pedofilów. Poinformowali, że "że nawiązywał kontakty z wieloma dziećmi".

Oficer prasowy konińskiej policji mł. asp. Sebastian Wiśniewski przekazał, że w sobotę około godz. 17 funkcjonariusze otrzymali zawiadomienie od jednego z tzw. łowców pedofilów. - W związku z tym policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali 38-letniego mieszkańca powiatu konińskiego w jego miejscu zamieszkania – powiedział.

 

ZOBACZ: Francja: około 10 tys. ofiar pedofilii w Kościele od 1950 roku

 

- Mężczyzna od 10 do 13 marca za pomocą jednego z komunikatorów tekstowych kontaktował się z osobą małoletnią poniżej 15. roku życia, próbując umówić się z nią na seks – dodał Wiśniewski.

 

Twierdzi, że robił to z nudów

 

Policjanci zabezpieczyli komputer mężczyzny. Jak poinformował lokalny serwis internetowy przegladkoninski.pl tuż przed zatrzymaniem 38-latka osoby zajmujące się tropieniem pedofilów opublikowały na swoim portalu rozmowę z mężczyzną.

 

ZOBACZ: Kobiety połączyły siły i łapią pedofilów w sieci. "Raport"

 

"Przyznał się do wysyłania zakazanych treści dziecku, a z grubej kartoteki dowodów zgromadzonych przez łowców wynika, że nawiązywał kontakty z wieloma dziećmi – podał portal.

 

Według lokalnych dziennikarzy zatrzymany miał bagatelizować sprawę oraz tłumaczyć, że robił to z nudów i z nikim dotychczas się nie spotkał.

 

Mężczyzna najprawdopodobniej odpowie za proponowanie osobie małoletniej za pomocą sieci telekomunikacyjnej obcowania płciowego, za co grozi do dwóch lat więzienia.

rsr/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie