Popularność poglądów lewicowych. "Odpowiadają za nią młode Polki"

Polska
Popularność poglądów lewicowych. "Odpowiadają za nią młode Polki"
PAP/Wojciech Olkuśnik
Posłowie i posłanki Lewicy na sali obrad w drugim dniu posiedzenia

Za rekordową liczbę deklaracji lewicowych odpowiadają przede wszystkim młode Polki. Z lewicą utożsamia się aż 40 proc. z nich. To najwyższy wynik w historii badań CBOS i skok o ponad 20 punktów procentowych w stosunku do poprzedniego roku - przekazała w środę sondażownia.

W 2020 roku odsetek młodych Polaków (18–24 lata) o poglądach lewicowych wzrósł niemal dwukrotnie w stosunku do poprzedniego roku, osiągając najwyższy poziom w historii badań (30 proc.) i po raz pierwszy od blisko dwóch dekad był wyższy od odsetka młodzieży o poglądach prawicowych - informuje CBOS w środowym komunikacie. 

 

Jak wskazano, za rekordową liczbę deklaracji lewicowych odpowiadają przede wszystkim młode Polki.

 

CBOS

 

 

Z lewicą utożsamia się aż 40 proc. z nich. Jest to najwyższy wynik w historii badań CBOS i skok o ponad 20 punktów procentowych w stosunku do poprzedniego roku), wobec 22 proc. wśród młodych mężczyzn.

 

ZOBACZ: Bosak: poglądy lewicowe stały się w pewien sposób modne

 

Po raz pierwszy od 20 lat wśród młodych Polaków poglądy lewicowe dominują nad prawicowymi - wynika z zestawienia przygotowanego przez CBOS. - Poglądy lewicowe stały się w pewien sposób modne - mówił w "Debacie Dnia" poseł Konfederacji Krzysztof Bosak. Z kolei Jan Śpiewak stwierdził, że poglądy Bosaka są dziś "w absolutnym mainstreamie".

msl/sgo/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie