Polska 2050 zawiązuje koło poselskie

Polska
Polska 2050 zawiązuje koło poselskie
Polsat News
- Liczę, że to koło zostanie szybko zarejestrowane - dodała obecna na konferencji Joanna Mucha

- Bardzo miło nam ogłosić, że zawiązujemy koło poselskie w Sejmie - ogłosiła we wtorek Hanna Gill-Piątek, posłanka ruchu Polska 2050. Będzie się ono składać z trzech posłanek.

- Jak wiemy w poniedziałek nasze grono powiększyło się o panią poseł Paulinę Henning-Kloskę i bardzo miło nam ogłosić, że zawiązaliśmy koło poselskie - powiedziała we wtorek Hanna Gill-Piątek, posłanka ruchu Polska 2050. - W przyszłości chcemy, żeby było to koło parlamentarne - mówiła.

 

- Liczę, że to koło zostanie szybko zarejestrowane - dodała obecna na konferencji Joanna Mucha. - Mamy nadzieje, że powołanie koła pozwoli nam na lepsze reprezentowanie osób, które w tej chwili deklarują poparcie dla nas - wyjaśniała. Zaznaczyła, ze powołanie koła wpływa na prace w Sejmie, pozawala na m.in czas wystąpień w parlamencie. 

 

- Cieszę się, że mogę dołożyć swoja cegiełkę - zaznaczyła poseł Henning-Kloska. - Polska 2050 chce patrzeć na na problematykę podejmowaną w polskim parlamencie z dłuższego punktu widzenia, myśleć o przyszłych pokoleniach - wyjaśniała. 

 

WIDEO: Polska 2050 zawiązuje koło poselskie

  

 

Nowa posłanka Polska 2050

 

Założenie koła to konsekwencja poszerzenia Polski 2050 o posłankę Paulinę Hennig-Kloskę obok, której do ugrupowania Szymona Hołowni dołączyli w poniedziałek jeszcze: radna Edyta Łongiewska-Wijas ze Szczecina, profesor Tomasz Sójka z Poznania i mecenas Patrycja Borkowska z Łodzi.

 

ZOBACZ: Paulina Hennig-Kloska dołącza do ruchu Polska 2050

 

"Jednym z najważniejszych celów bieżących ruchu Polska 2050 było powołanie koła w Sejmie, aby móc znacząco zwiększyć możliwości działania" - przekazano wówczas w komunikacie Polski 2050.

laf/ml polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie