Polsat News nieoficjalnie: otwarcie hoteli w reżimie sanitarnym od poniedziałku 15 lutego

Biznes
Polsat News nieoficjalnie: otwarcie hoteli w reżimie sanitarnym od poniedziałku 15 lutego
Polsat News
Z nieoficjalnych informacji Polsat News wynika, że od poniedziałku 15 lutego mają zostać otwarte hotele

W poniedziałek 15 lutego ma nastąpić kolejny etap luzowania obostrzeń. Z nieoficjalnych informacji Polsat News wynika, że otwarte zostaną hotele. Będą one funkcjonować w reżimie sanitarnym. Kwestia ta ma być jednym z tematów środowego spotkania prezydenta Andrzeja Dudy i wicepremiera Jarosława Gowina. Oficjalnie decyzja ma zostać ogłoszona w piątek.

Od poniedziałku, 1 lutego, sklepy w galeriach handlowych są otwarte, nie ma już godzin dla seniorów. Właściciele hoteli mówili o chaosie komunikacyjnym, dyskryminacji branży i niewypełnianiu obietnic. 

 

ZOBACZ: "Czujemy niesprawiedliwość". Branża hotelarska o przedłużeniu obostrzeń

 

Z nieoficjalnych informacji Polsat News wynika, że sytuacja ma się zmienić od poniedziałku 15 lutego. Wtedy nastąpi odmrożenie branży hotelarskiej. Decyzja ma zostać ogłoszona przez rząd w najbliższy piątek. 

 

Spotkanie Gowina i Dudy

 

W środę o godz. 14 prezydent Andrzej Duda i wicepremier, minister rozwoju Jarosław Gowin spotkają się z szefami dziewięciu największych organizacji pracodawców skupionych wokół Rady Przedsiębiorczości - poinformowała Kancelaria Prezydenta. Tematem spotkania będą bieżące problemy gospodarcze.

 

W spotkaniu mają wziąć udział także: szef gabinetu prezydenta Paweł Szrot, prezydencki minister Adam Kwiatkowski, doradcy prezydenta, wiceminister rozwoju Olga Semeniuk i prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys.

 

BCC podało, że spotkanie jest z inicjatywy prezesa organizacji i przewodniczącego Rady Przedsiębiorczości Marka Goliszewskiego, a podczas rozmów mają być omówione "działania prezydenta mające na celu likwidację barier na drodze do normalnej gospodarki". BCC zapowiada, że prezydentowi zostaną przedstawione konkretne propozycje rozwiązań dla rozwoju firm i całej gospodarki.

 

W skład Rady Przedsiębiorczości wchodzą: Pracodawcy RP, Konfederacja Lewiatan, Business Centre Club, Związek Rzemiosła Polskiego, Federacja Przedsiębiorców Polskich, Polska Rada Biznesu, Krajowa Izba Gospodarcza, Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych i Związek Banków Polskich.

msl/grz/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie