Kaczyński: prawdopodobne, że Morawiecki będzie premierem do końca kadencji

Polska
Kaczyński: prawdopodobne, że Morawiecki będzie premierem do końca kadencji
PAP/Mateusz Marek
Prezes PiS zapewnił, że często rozmawia z Mateuszem Morawieckim - także prywatnie

- To bardzo prawdopodobne, że Mateusz Morawiecki będzie premierem do końca kadencji - ocenił w rozmowie z "Rzeczpospolitą" wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński. Zapewnił też, że ws. strategii wobec UE popierał Morawieckiego.

W niedzielę na stronie internetowej dziennika "Rzeczpospolita" ukazała się zapowiedź wywiadu z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim, który ma się ukazać w poniedziałkowym wydaniu gazety.

 

Kaczyński został zapytany, czy premierem do końca kadencji będzie Mateusz Morawiecki. - Bardzo bym chciał. Prawdopodobieństwo jest bardzo duże - odpowiedział wicepremier.

 

"Bardzo często rozmawiam z Morawieckim, także prywatnie"

 

Z kolei pytany, czy widzi siebie i Morawieckiego w swoistym tandemie, w którym każdy z polityków zajmuje się czymś innym, Kaczyński przyznał, że "podział ról niewątpliwie istnieje".

 

ZOBACZ: Kiedy nastąpi przełom w walce z epidemią? Premier: światełko już widzimy

 

- To jest podział, w ramach którego my bardzo często rozmawiamy z premierem Morawieckim, ze sobą – bezpośrednio, czy przez telefon – o wszystkich ważnych sprawach, czasem też prywatnie - powiedział.

 

Prezes PiS został także zapytany przez "Rz" o pojawiające się informacje o rzekomych różnicach między nim i premierem ws. m.in. strategii wobec Unii Europejskiej.

 

- Nie tylko popierałem premiera, ale też w tym wszystkim uczestniczyłem - odpowiedział Kaczyński.

 

Kaczyński: PO poszła w stronę lewackiego ekstremizmu

 

W innym fragmencie wywiadu, ujawnionym w sobotę, wicepremier ocenił, że Platforma Obywatelska "poszła bardzo ostro w lewo, w stronę lewackiego ekstremizmu, co nas trochę zaskakuje". 

 

ZOBACZ: Kaczyński o "lewackim ekstremizmie" Platformy Obywatelskiej. Jest odpowiedź Budki

 

Odpowiedział na to szef PO Borys Budka. Według niego, "tego typu ataki ze strony prezesa PiS pokazują, że nie ma on pomysłu i nie potrafi prowadzić merytorycznego sporu o Polskę", a jego partia "zdradziła wyborców konserwatywnych".

wka/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie