Tarnów: groził, że wysadzi 11-piętrowy blok. Ewakuacja mieszkańców

Polska
Tarnów: groził, że wysadzi 11-piętrowy blok. Ewakuacja mieszkańców
Google Maps
56-latek odgrażał się, że wysadzi jeden z tych wieżowców

56-letni mężczyzna groził, że wysadzi 11-piętrowy blok przy ul. Garbarskiej w Tarnowie (woj. małopolskie). Ewakuowano 35 mieszkańców z 22 mieszkań – poinformował rzecznik prasowy małopolskiej policji Sebastian Gleń. W budynku zarówno lokatorzy, jak i funkcjonariusze, czuli zapach gazu.

Według relacji policjanta, zaniepokojeni mieszkańcy bloku zgłosili pod numerem alarmowym 112, że jeden z mieszkańców, zajmujący lokal na ostatnim piętrze, odgraża się, że wysadzi cały blok.

 

56-latek z mieszkania powyrzucać miał też część rzeczy, a na klatce schodowej dało się wyczuć ulatniający się gaz.

 

ZOBACZ: Grzyb, pleśń i popękane ściany. W domu dzieci i schorowani dziadkowie

 

Na miejsce skierowano straż pożarną, pogotowie gazowe, policję. Powiadomiono sztab kryzysowy urzędu miasta oraz policyjnych negocjatorów. W tym samym czasie policjanci próbowali nawiązać kontakt z mężczyzną, który groził mieszkańcom bloku. Z 22 mieszkań ewakuowano 35 osób.

 

Policja przekonała mężczyznę, by otworzył drzwi

 

- Po kilkudziesięciu minutach policjanci będący przed mieszkaniem mężczyzny nawiązali z nim kontakt i doprowadzili do sytuacji, w której otworzył drzwi. W tym momencie podjęli interwencję i obezwładnili go. W mieszkaniu unosił się charakterystyczny zapach ulatniającego się gazu – opisywał rzecznik małopolskiej policji.

 

Zatrzymany 56-letni mieszkaniec bloku trafił w ręce lekarzy. W sprawie wszczęte będzie postępowanie pod nadzorem prokuratora. Mężczyzna może usłyszeć zarzuty zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności.

wka/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie