Szwecja. Zabójstwo honorowe w autobusie pełnym ludzi. Ojciec i synowie skazani

Świat
Szwecja. Zabójstwo honorowe w autobusie pełnym ludzi. Ojciec i synowie skazani
Volkswagen Sweden
Ojciec z synami najpierw ścigali 20-latka, a gdy ten schronił się w autobusie pełnym pasażerów, otoczyli go, zadając mu 99 ran nożami

Imigranci z Afganistanu, 47-letni Mohammad-Jawad A. oraz jego dwaj synowie w wieku 15 i 17 lat zostali skazani piątek za zabójstwo 20-letniego rodaka w Kirunie, na północy Szwecji, w autobusie pełnym ludzi. Motywem zbrodni była zemsta honorowa.

Sąd w Gaellivare wymierzył 47-letniemu mężczyźnie karę dożywotniego więzienia, a jego nastoletnich synów skierował na pobyt w zakładzie poprawczym.

99 ran

Do głośnego morderstwa doszło 15 lipca. Ojciec z synami najpierw ścigali 20-latka, a gdy ten schronił się w autobusie pełnym pasażerów, otoczyli go, zadając mu 99 ran nożami. Mężczyzna zmarł.

 

ZOBACZ: Znęcali się latami, w końcu zabili. Ojciec z synem upozorowali samobójstwo matki

 

W śledztwie ustalono, że motywem ataku była zazdrość oraz chęć ratowania honoru rodziny. 20-latek miał być w związku z żoną 47-latka oraz matką nastolatków.

 

"Nasze kobiety, to nasze symbole honoru, a on przekroczył granicę. (...) My się tylko broniliśmy" - wyjaśniał podczas przesłuchania Mohammad-Jawad A. 

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie