Zaatakował 13-latkę w windzie i groził, że ją zabije. 39-latek aresztowany

Polska
Zaatakował 13-latkę w windzie i groził, że ją zabije. 39-latek aresztowany
Zdj. ilustracyjne/ Pixabay
39-latek został zatrzymany i przewieziony do komisariatu przy ul. Chodeckiej.

Policjanci z warszawskiego Targówka zatrzymali 39-latka podejrzanego o to, że trzymając niebezpieczny przedmiot groził 13-latce, że ją zabije - poinformowała mł. asp. Irmina Sulich z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Jak przekazała mł. asp. Irmina Sulich, do zdarzenia doszło kilka dni temu w jednym z bloków przy ul. Bolesławickiej na warszawskim Targówku. Mężczyzna miał zaczepić 13-letnią dziewczynkę w windzie. - Z relacji małoletniej wynikało, że 39-latek trzymając w ręku niebezpieczne narzędzie groził jej pozbawieniem życia. Na szczęście dziewczynce udało się uciec i od razu po całej sytuacji poinformowała rodziców, którzy zaalarmowali policję - tłumaczyła policjantka.

 

ZOBACZ: Chodził po mieście z siekierą i niszczył auta. "Krzyczał, że go zabije"

 

Dodała, że po zdarzeniu, napastnik stał przed blokiem i zachowywał się podejrzanie. - Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, podjęli próbę rozmowy z mężczyzną i już po chwili wiedzieli, że mają do czynienia ze sprawcą. Podczas przeszukania mundurowi ujawnili niebezpieczny przedmiot opisany przez dziewczynkę - powiedziała.

 

39-latek został zatrzymany i przewieziony do komisariatu przy ul. Chodeckiej. - Śledczy zebrali materiał dowodowy i na jego podstawie przedstawili podejrzanemu zarzut kierowania gróźb karalnych wobec 13-latki. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu - podała.

 

Decyzją sądu 39-latek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za zarzucany mu czyn może grozić do dwóch lat więzienia.

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie