Drogocenny obraz uratowany w ostatniej chwili. Został wyrzucony wraz z makulaturą

Kultura
Drogocenny obraz uratowany w ostatniej chwili. Został wyrzucony wraz z makulaturą
Polizei Düsseldorf
Cenny obraz znajdował się na samym dnie stosu makulatury

Obraz francuskiego surrealisty Yves'a Tanguy'ego, który kosztował 280 tysięcy euro, został prawie wyrzucony wraz z makulaturą na lotnisku w Duesseldorfie. Policja kryminalna na lotnisku zlokalizowała cenne dzieło sztuki w samą porę i zwróciła je właścicielowi - podał w czwartek portal RP Online.

27 listopada pewien biznesmen wyleciał z Duesseldorfu samolotem do Tel Awiwu. Przy kasie z niewiadomych przyczyn zapomniał o płaskim pudełku z obrazem o wymiarach 40 na 60 centymetrów. Dopiero później zauważył jego brak.

 

ZOBACZ: Kraków: bezdomny zniszczył obraz Matki Boskiej. Rzucał kamieniem i butelką po piwie

 

Z Izraela próbował wyjaśnić, gdzie może znajdować się obraz. Początkowo bez powodzenia. Jednocześnie skierował do śledztwa swojego mieszkającego w Belgii siostrzeńca. Ten udał się do Duesseldorfu na własną rękę i zgłosił zaginięcie na komisariacie przy Flughafenstrasse.

 

Nieco później ogłoszenie znalazło się na stole komisarza, który skontaktował się z firmą sprzątającą lotnisko. Wraz z odpowiedzialnym zarządcą nieruchomości dokładnie przejrzeli pojemniki na makulaturę dostarczone z obszaru portu lotniczego. Cenny obraz znajdował się na dnie stosu makulatury.

 

Polizei Düsseldorf

 

 

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie