Dziambor: jestem ozdrowieńcem, a zmusza się mnie do noszenia maseczki

Polska
Dziambor: jestem ozdrowieńcem, a zmusza się mnie do noszenia maseczki
Facebook/Artur Dziambor
Dziambor stwierdził, że jego jako ozdrowieńca obostrzenie sanitarne nie powinny już dotyczyć

- Ja jestem ozdrowieńcem, który nie zaraża i już zarazić się nie może, a mimo to, zmusza się mnie do noszenia maseczki - powiedział w programie "Debata Tygodnia" Artur Dziambor, poseł Konfederacji, który przeszedł Covid-19. Jak zaznaczał, mimo uszkodzeń w płucach, musi zasłaniać usta i nos, podczas gdy maseczka utrudnia mu oddychanie.

Zapytany przez Grzegorza Jankowskiego o to, czy zamierza się zaszczepić, Artur Dziambor odparł, że "na razie nie planuje". - Będę słuchać się lekarzy, którzy mnie prowadzą i którym ufam - mówił. 

 

- Ja słyszę sprzeczne sygnały ze strony władzy. Mam nadzieję, że nie będzie przymusu ani zachęt - powiedział Dziambor. Dopytany o ewentualne benefity dla osób, które zdecydują się zaszczepić, mówił, że to "poważny skandal". Przypomniał, że nie było wcześniej "takiej polityki względem innych chorób". 

 

"Zmusza się mnie do noszenia maseczki"

 

- Jestem ozdrowieńcem, który nie zaraża i już zarazić się już nie może, a mimo to zmusza się mnie do noszenia maseczki. Niestety ona nie pozwala mi tak oddychać, jak gdybym był bez niej - wyjaśniał Dziambor. Przyznał, że ma "paroprocentowe" uszkodzenia w płucach, które muszą się zregenerować, a noszenie maseczki, zdaniem posła, to utrudnia. 

 

Stwierdził, że jego - jako ozdrowieńca - obostrzenie sanitarne nie powinny już dotyczyć. 

 

WIDEO: fragment "Debaty Tygodnia"

  

ZOBACZ: Epidemia koronawirusa. Ekspert: liczba zachorowań szybko nie spadanie

 

Poseł Koalicji Obywatelskiej, Jakub Rutnicki, stwierdził, że wszyscy powinni się zaszczepić. Przyznał się także, że sam chorował na Covid-19 i zaapelował o oddawanie osocza. - My, jako klasa polityczna, musimy dawać dobry przykład - oceniał.

 

Bartosz Kownacki z Prawa i Sprawiedliwości podkreślił, że żaden z nich nie jest ekspertem. Odpowiadając posłowi Konfederacji przypomniał, że nie jest naukowo potwierdzone, że nie można drugi raz się zarazić. - Maseczkę nosimy, by nie zarażać innych - zaznaczył.  

laf/zdr/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie