Wuhan chce przyciągnąć turystów. Powstał film promujący miasto

Świat
Wuhan chce przyciągnąć turystów. Powstał film promujący miasto
Facebook/ Visit Wuhan
Wuhan próbuje odczarowywać wizerunek miasta kojarzonego z wybuchem pandemii. Powstał specjalny film zachęcający do odwiedzin metropolii

Wuhan - chińskie miasto, w którym wybuchła pandemia koronawirusa - próbuje odczarować swój wizerunek. W sieci opublikowano nowy film zachęcający do podróży i odkrycia jego piękna.

Ponad 10-milionowa chińska aglomeracja w grudniu ubiegłego roku stała się pierwszym na świecie ogniskiem pandemii koronawirusa. Teraz, rok po tych wydarzeniach, władze miasta chcą zachęcić turystów z całego świata do odwiedzenia Wuhanu.

 

ZOBACZ: Wuhan formalnie ogłosiło zakaz jedzenia dzikich zwierząt

 

Z tej okazji powstało wideo "Let’s Meet in Wuhan" ("Spotkajmy się w Wuhanie" - red.). Opublikowano je w mediach społecznościowych. W trwającym 3,5 minuty filmie widzimy to, co w mieście najlepsze - las na mokradłach jeziora Zhangdu, oświetlone budynki, historyczną wieżę Yellow Crane, aż w końcu zwykłych mieszkańców spacerujących czy jedzących makaron.

 

 

"Prawdziwe piękno"

 

Na początku film opublikowano na "chińskim Twitterze" - Weibo. Następnie podzielono się nim na Facebooku Visit Wuhan, z opisem w języku angielskim.

 

"Wuhan nigdy nie waha się pokazywać swojego prawdziwego piękna. Ci, którzy kochają to miasto, mają nadzieję, że więcej ludzi to dostrzeże" - czytamy.

ac/zdr/ edition.cnn.com, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie