Rowerzysta wjechał wprost pod tira. Opublikowano nagranie tragicznego wypadku

Moto
Rowerzysta wjechał wprost pod tira. Opublikowano nagranie tragicznego wypadku
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Opolska Policja
Mimo gwałtownego hamowania kilkudziesięciotonowa ciężarówka potrzebowała znacznego odcinka, by móc się zatrzymać

W internecie opublikowano nagranie tragicznego wypadku, do jakiego doszło w Byczynie na Opolszczyźnie. 79-letni rowerzysta wjechał wprost pod koła tira wiozącego drewno. Kierowca ciężarówki nie miał najmniejszych szans na uniknięcie zderzenia. Wideo zarejestrowała kamera zamontowana w aucie jadącym tuż za tirem.

Do wypadku doszło 23 października ok. południa na drodze krajowej nr 11 w Byczynie (woj. opolskie) tuż obok stacji benzynowej. 

 

Na nagraniu, które opublikowano dopiero teraz, widać ciężarówkę marki MAN z ładunkiem drewna jadącą w stronę Kluczborka. Jej kierowca zaczął hamować, a od strony stacji benzynowej nadjeżdża rowerzysta. Starszy mężczyzna wjeżdża na ulicę nie zważając na linie ciągłe i jadące samochody. 

 

ZOBACZ: Drewno z ciężarówki spadło na rowerzystę. 69-latek trafił do szpitala

 

Mimo gwałtownego hamowania kilkudziesięciotonowa ciężarówka potrzebowała znacznego odcinka, by móc się zatrzymać. Kierowca nie miał szans na uniknięcie zderzenia z rowerzystą.     

 

WIDEO: 79-letni rowerzysta wjeżdża wprost pod koła kilkudziesięciotonowej ciężarówki 

 

 

79-latek doznał bardzo ciężkich obrażeń. Został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala, gdzie zmarł wkrótce po przyjęciu na oddział ratunkowy. 

 

 

grz/sgo/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie