Wrocław. Za bilet do aquaparku zapłacisz... tęczówką oka

Polska
Wrocław. Za bilet do aquaparku zapłacisz... tęczówką oka
pixabay/ zdjęcie ilustracyjne
Wrocławska firma jako pierwsza na świecie wprowadziła biometryczną płatność w formie czytnika tęczówki oka

Wrocławski aquapark podpisał umowę o współpracy z PayEye, wrocławską firmą, która jako pierwsza na świecie wprowadziła biometryczną płatność w formie czytnika tęczówki oka. Usługa będzie dostępna, gdy aquapark ponownie będzie otwarty po pandemii.

W przesłanym komunikacie podano, że wrocławski aquapark podpisał umowę z PayEye, wrocławską firmą, która jako pierwsza na świecie wprowadziła biometryczną płatność w formie czytnika tęczówki oka. System payeye wykorzystuje fakt, że tęczówki oka podobnie jak odciski palców są unikalne - inne u każdego człowieka.

 

ZOBACZ: Pożegnamy się z kartami? Światowy gigant wprowadza płatność... dłonią

 

"Jak tylko obostrzenia sanitarne zostaną poluzowane, a park wodny otworzy się dla odwiedzających, to ci od razu będą mieć do dyspozycji nowatorską płatność tęczówką oka. Takiej propozycji dla swoich klientów nie ma żaden park wodny na świecie" - czytamy.

 

"Idealne rozwiązanie dla klientów"

 

Cytowany w komunikacie prezes aquaparku Grzegorz Kaliszczak podkreślił, że jak tylko usłyszał o możliwości dokonywania płatności okiem uznał, że to idealne rozwiązanie dla klientów aquaparku.

 

"Na basen, saunę czy siłownię przychodzi się ze spakowanym ręcznikiem, strojem sportowym, kostiumem kąpielowym i klapkami. Jeśli nie musimy mieć ze sobą portfela ani telefonu, a płatności dokonamy dosłownie w mgnieniu oka, to nasz pobyt stanie się szybszy i łatwiejszy. Uwielbiamy takie technologiczne nowości" - powiedział Kaliszczak.

 

Właśnie do grona naszych Partnerów dołączył Aquapark Wrocław. To pierwszy kompleks basenowy na świecie, w którym możecie...

Opublikowany przez payeye Wtorek, 10 listopada 2020

 

"Marzył nam się system płatności, który nie będzie wymagał portfela, karty, telefonu, czy też jakiegokolwiek dodatkowego akcesorium, które nas ogranicza. Klienci wrocławskiego aquaparku chcą korzystać z jego atrakcji właśnie mając pełną swobodę, a o to chodziło w idei payeye, którą wcielamy w życie" - powiedział cytowany w komunikacie prezes PayEye Krystian Kulczycki.

 

ZOBACZ: Kto może korzystać z basenu i siłowni mimo zakazu? Wytyczne ministerstwa

 

Jak podano, by mieć możliwość takiej płatności wystarczy się zarejestrować na stronie www.payeye.com i zasilić darmowe konto. Podczas pierwszej wizyty w aquparku zostanie utworzony wzorzec biometryczny (payeye kod), który będzie wykorzystywany do bezpiecznych płatności. Korzystanie z konta, jak i transakcje dokonane tęczówką oka są bezpłatne.

 

Tą formą można już płacić w kilkudziesięciu punktach we Wrocławiu i na Dolny Śląsku.

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie