Zatrzymano Cezarego Kucharskiego, byłego menedżera Roberta Lewandowskiego. Miał grozić piłkarzowi

Polska
Zatrzymano Cezarego Kucharskiego, byłego menedżera Roberta Lewandowskiego. Miał grozić piłkarzowi
wikimedia.org
Policjanci z Komendy Stołecznej Policji zatrzymali we wtorek Cezarego Kucharskiego, byłego reprezentanta Polski i byłego współpracownika Roberta Lewandowskiego

W Prokuraturze Regionalnej w Warszawie rozpoczęło się przesłuchanie Cezarego Kucharskiego. Były menedżer Roberta Lewandowskiego podejrzany jest o kierowanie gróźb karalnych w celu wymuszenia od "Lewego" zapłaty 20 mln euro.

Policjanci z Komendy Stołecznej Policji zatrzymali we wtorek Cezarego Kucharskiego, byłego reprezentanta Polski i byłego współpracownika Roberta Lewandowskiego.

 

Jak poinformował we wtorek rzecznik Prokuratury Regionalnej w Warszawie prok. Marcin Saduś, śledztwo dotyczy kierowania gróźb karalnych wobec "wybitnego piłkarza, byłego klienta i współpracownika podejrzanego", celem zmuszenia go do zapłaty 20 mln euro na rzecz Cezarego Kucharskiego (zgodził się na publikację wizerunku i danych osobowych - red.). Robert Lewandowski ma w tej sprawie status pokrzywdzonego.

 

ZOBACZ: Restauracja na wodzie za ponad 70 mln zł. Lewandowski wycofuje się z inwestycji

 

Rano trwały przeszukania miejsca zamieszkania Kucharskiego w okolicach Konstancina-Jeziornej.

 

"Funkcjonariusze KSP na polecenie Prokuratury Regionalnej w Warszawie zatrzymali menedżera piłkarskiego. Śledztwo dotyczy kierowania gróźb karalnych w celu zmuszenia pokrzywdzonego do zapłaty kwoty 20 milionów euro" - poinformowano na Twitterze.

 

 

Pozew domagający się zapłaty 39 mln zł

 

Jak podawały we wrześniu polskie media, powołując się na publikacje w niemieckim dzienniku "Der Spiegel", Kucharski skierował przeciwko Robertowi Lewandowskiemu pozew cywilny, domagając się zapłaty około 39 mln złotych. "Chodzi o udziały w spółce RL Management, którą założyli w 2014 roku, na potrzeby kolejnych kontraktów. Kucharski wniósł do niej prawa do wizerunku zawodnika wycenione wówczas na 3,5 mln zł. Otrzymał w zamian 2 proc. udziałów firmy, pozostałe 98 proc. należy do Lewandowskiego" – wyjaśniali dziennikarze portalu wirtualnemedia.pl.

 

Spółka RL Management została rozwiązana. Na łamach "Spiegla" znanemu piłkarzowi zarzucano m.in. antydatowanie umowy dotyczącej praw reklamowych, dzięki czemu miał uniknąć wielomilionowych podatków.

 

"Kucharski próbuje wymusić na Robercie Lewandowskim zapłatę"

 

"Wszelkie rozliczenia podatkowe zarówno osobiste, jak i spółek Roberta Lewandowskiego, prowadzone są zawsze zgodnie z prawem. Prawidłowością rozliczeń w Niemczech zajmuje się licencjonowany, niemiecki doradca podatkowy, który dba o to, aby wszelkie wymagane dokumenty były zawsze przedstawione organom podatkowym w Niemczech, a podatek prawidłowo rozliczony i zapłacony w terminie. Pan Cezary Kucharski próbuje wymusić na Robercie Lewandowskim zapłatę nienależnych mu środków. Ustosunkowywanie się do ewentualnych zarzutów na łamach mediów traktujemy jako próbę wywierania nacisku na nas poprzez szkalowanie reputacji Roberta Lewandowskiego i tworzenie fikcyjnego wyobrażenia o sprawie, co miałoby w przyszłości wpływać na postrzeganie tejże sprawy przez sąd" - informowała rzeczniczka prasowa Lewandowskich Monika Bondarowicz, cytowana przez onet.pl.

 

ZOBACZ: Lewandowski nie zamierza szybko kończyć kariery. "Nie czuję się na 32 lata"

 

Z kolei na początku października onet.pl informował, że prawnik Roberta Lewandowskiego złożył do prokuratury zawiadomienie dotyczące gróźb karalnych pod adresem piłkarza, które miały go zmusić do zapłaty na rzecz Kucharskiego. Jak ustaliła PAP, Lewandowski był szantażowany przez byłego menedżera

msl/ml/ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie