Szpital na Stadionie Narodowym. Michał Dworczyk o terminie otwarcia

Polska
Szpital na Stadionie Narodowym. Michał Dworczyk o terminie otwarcia
PAP/Andrzej Lange
Najprawdopodobniej w najbliższy piątek szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym będzie gotowy do przyjęcia pierwszego pacjenta

- Chcielibyśmy, by w najbliższy piątek szpital na PGE Narodowym był gotowy na przyjęcie pierwszego pacjenta - przekazał Polsat News szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. Jak dodał, zgodnie z planem w czwartek w placówce powinny rozpocząć się szkolenia personelu medycznego.

- Pierwszy etap prac chcemy zakończyć  w środę. Wtedy 300 łóżek z całą aparaturą będzie już gotowych do funkcjonowania - przekazał  Dworczyk.

 

 

ZOBACZ: Zakażony Andrzej Duda. Co z budową szpitala na Stadionie Narodowym?

 

- Od piątku trwają szkolenia. Natomiast w czwartek zaczną się szkolenia personelu medycznego już na miejscu. Chcielibyśmy, by w piątek wieczorem szpital uzyskał gotowość do przyjęcia pacjentów - dodał.

 

Wideo: Michał Dworczyk o terminie otwarcia szpitala na PGE Narodowym

  

 

500 łóżek w pierwszym etapie

 

Szpital tymczasowy, który powstaje na Stadionie Narodowym, będzie filią Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie. Według założeń w pierwszym etapie będzie tam 300 łóżek, następnie 500, z czego 50 przeznaczonych do intensywnej terapii. Docelowo zaś szpital będzie mógł zostać rozwinięty do 1000 miejsc. Jak poinformował w piątek wiceszef MSWiA Błażej Poboży, do pracy w szpitalu zgłosiło się dotąd ponad 1700 pielęgniarek, ratowników i lekarzy.

 

ZOBACZ: Szpital na Stadionie Narodowym. Mamy zdjęcia ze środka

 

W Warszawie oprócz szpitala na PGE Narodowym powstanie także placówka w hali EXPO XXI, którą nadzorować będzie Wojskowy Instytut Medyczny.

ac/ml/ Polsat News PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie