Żołnierze zajmą się punktami pobrań. Mają odciążyć medyków

Polska
Żołnierze zajmą się punktami pobrań. Mają odciążyć medyków
PAP/Paweł Supernak
Wojsko, m.in. obrona terytorialna, zajmie się prowadzeniem punktów pobrań w całej Polsce

Wojsko Polskie przejmie punkty pobierania próbek do badań na obecność koronawirusa. "Dzięki temu personel medyczny będzie mógł mocniej skupić się na pomocy pacjentom" - oświadczył w środę szef resortu obrony Mariusz Błaszczak.

O przejęciu punktów pobrań przez wojskowych Błaszczak napisał na Twitterze.

 

"Wojsko Polskie przejmuje punkty pobierania próbek do badań na obecność koronawirusa. Dzięki temu personel medyczny będzie mógł mocniej skupić się na pomocy pacjentom. Dziś żołnierze pobierają próbki w 28 punktach na terenie całej Polski. Działają też 53 mobilne zespoły wymazowe" - ogłosił.

 

 

Rekord zakażeń koronawirusem

 

Wcześniej Błaszczak informował o odprawie z dowódcami Wojska Polskiego i kadrą kierowniczą resortu, w trakcie której odebrał meldunki na temat zaangażowania żołnierzy w walkę z epidemią koronawirusa.

 

 

Resort zdrowia podał w środę, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 10 040 osób w całej Polsce - to najwięcej od początku trwania pandemii. Zmarło też 130 kolejnych osób. Łączna liczba potwierdzonych zakażeń w Polsce to obecnie 202 tys. 579 osób, z czego 3 tys. 851 zmarło. 

wka/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie