Petycja o zmianę nazwy klubu Tęcza Kraśnik. "Wyrwać grzech z korzeniami"

Polska
Petycja o zmianę nazwy klubu Tęcza Kraśnik. "Wyrwać grzech z korzeniami"
Facebook/LKS Tęcza Kraśnik
Do Rady Miasta wpłynęła petycja o zmianę nazwy klubu

"Dzisiaj tęcza to symbol zepsucia, dewiacji, rozbicia rodzin i niszczenia duszy najmłodszych, bezbronnych obywateli. Dlatego wnioskujemy o delegalizację działalności lub o zmianę nazwy Ludowego Klubu Sportowego Tęcza Kraśnik w drodze odpowiedniej uchwały" - petycja o takiej treści trafiła do Rady Miasta Kraśnika (woj. lubelskie).

Petycja o "zmianę nazwy Ludowego Klubu Sportowego Tęcza Kraśnik" została skierowana do przewodniczącej Rady Miasta 26 września. W BIP została opublikowana 5 października.


Na kolejnym posiedzeniu Rady Miasta rajcy mają zdecydować, czy będą ją rozpatrywać.


"Działając w interesie publicznym wnosimy o przyjęcie przez Radę Miasta uchwały w sprawie zdelegalizowania działalności lub zmiany nazwy Ludowego Klubu Sportowego Tęcza Kraśnik" - napisali w petycji jej autorzy. Nie wiadomo, kim są, bo w Biuletynie Informacji Publicznej ukryto nazwę podmiotu.

 

ZOBACZ: Kraśnik: radni zmienili zdanie. Są przeciwko zakazowi 5G i Wi-Fi w szkołach


Jak dodano, "jesteśmy dumni z działalności Rady Miasta Kraśnik, której członkowie z troską wykonują mandat społeczny na rzecz mieszkańców swojej małej ojczyzny".


"Stoicie Państwo jak skała na straży wartości tradycyjnych, Polskich i konserwatywnych. Siły wrogie Ojczyźnie drżą i wyją ustami antypolskich mediów, widząc Waszą heroiczną działalność sprzeciwiającą się ideologii LGBT" - podkreślono (pisownia oryginalna - red.).


"Otwarci wrogowie Państwa krytykują Państwa dzisiaj za wyraźny sprzeciw przeciwko szkodliwym dla ludzi technologiom WiFi oraz 5G. Państwa niezłomna postawa to wzór troski o mieszkańców, wzór troski o Polaków!" - napisano w petycji.

 

"Niszczenie duszy"


"Musicie jednak Państwo działać kompleksowo i wyrwać grzech z korzeniami. Na każdym polu odcinać się od moralnej degrengolady zgniłego Zachodu. Odcinać się od kulturowego marksizmu, który promuje dziś ideologia LGBT. Dzisiaj tęcza to symbol zepsucia, dewiacji, rozbicia rodzin i niszczenia duszy najmłodszych, bezbronnych obywateli" - zaznaczono.


Klub nie odniósł się do sprawy. Przy okazji wcześniejszych informacji o rozpatrywaniu przez radnych petycji dot. zakazu sieci Wi-Fi w szkołach i telefonii komórkowej 5G w mieście oraz przyjęciu uchwały o "powstrzymaniu ideologii LGBT" zarząd klubu wydał oświadczenie.

 

ZOBACZ: Klub Tęcza Kraśnik wydał oświadczenie. Odcina się od "wszelakich skojarzeń"

 

W "związku z rosnącą popularnością naszego klubu, ze względu na ostatnie okoliczności, które miały miejsce w mieście Kraśnik, chcielibyśmy odciąć się od wszelakich skojarzeń i opinii zamieszczanych w mediach i social mediach. LKS Tęcza Kraśnik to klub z ponad 50-letnią historią zajmujący się wszechstronnym rozwojem i upowszechnianiem dyscypliny piłki nożnej wśród dorosłych i młodzieży" - napisano wówczas - 25 września. Petycja o zmianę nazwy klubu powstała następnego dnia.


"Nie chcemy brać udziału w medialnych i politycznych przepychankach, a nasz klub powinien kojarzyć się tylko i wyłącznie ze sportem. Prosimy wszystkich o wyrozumiałość" - dodano.

 


Nazwę LKS-owi nadano w 1967 r., kiedy powstał klub. Nie wiadomo dokładnie skąd wzięła się jego nazwa. Według jednej z teorii, może pochodzić od rodu Tęczyńskich, którzy w XV w. byli właścicielami Kraśnika.

 

"Powstrzymanie ideologii"


24 września radni rozmawiali o uchyleniu uchwały dot. "powstrzymania ideologii LGBT". Dokument został przyjęty w maju 2019 roku.


W lutym 2020 roku współpracę z Kraśnikiem zawiesiła francuska gmina Nogent-sur-Oise, później na doniesienia o rosnącej liczbie gmin z podobnymi uchwałami w Polsce zareagowała także Unia Europejska. Minister spraw zagranicznych Norwegii poinformowała z kolei, że gminy, które przyjmują deklaracje niezgodne z wartościami zawartymi w umowach partnerskich, nie będą mogły liczyć na Fundusze Norweskie.

 

ZOBACZ: Naga kobieta leżała na jednym ze skwerów w Kraśniku. Miała 4,5 promila


Po burzliwej dyskusji radni przystąpili do głosowania. Dziewięcioro było za uchyleniem uchwały, a 11 przeciwko. Oznacza to, że uchwała o "powstrzymaniu ideologii LGBT" wciąż obowiązuje.

prz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie