Fekalia w mieszkaniu, fetor w bloku. Koszmar w Markach pod Warszawą

Polska
Fekalia w mieszkaniu, fetor w bloku. Koszmar w Markach pod Warszawą
Interwencja
Fekalia w mieszkaniu, fetor w bloku - materiał "Interwencji"

"Jesteśmy zdesperowani, pomóżcie..." - napisali do "Interwencji" mieszkańcy jednego z bloków w podwarszawskich Markach. Jak przekazali, ich problemem jest nadużywająca alkoholu lokatorka, która zamieniła swoje mieszkanie oraz życie w bloku w koszmar. Jest tak źle, że kobieta załatwia potrzeby fizjologiczne na podłodze lub wylewa fekalia przez okno.

- Zdarzyło się kilkakrotnie, że wylewała przez balkon fekalia, to wszystko ścieka po budynku z piątego piętra aż na parter. Kilka razy już musiałam czyścić swój balkon, balustradę - opowiadała jedna z mieszkanek.

 

- Czasami w windzie potrafi być tak narobione… pamiętam, że 3 piętra musiałam z rowerami schodzić klatką, bo nie dało się wejść do widny - wspominała inna.

 

Problemem jest jedna z lokatorek. Kobieta nadużywa alkoholu, potrzeby fizjologiczne załatwia w mieszkaniu… na podłogę. Kobieta wpuściła dziennikarzy Polsat z kamerą do mieszkania.

 

"To moja prywatna sprawa"

 

- Pierwszy raz proszę pani mieszkam w bloku, ja mieszkałam w domu na 300 metrach - stwierdziła.

- Proszę pani, tu są odchody pani.

- Ja jestem w tym wieku, że mam problemy z trzymaniem moczu, trzymaniem kału.

- Ale widzę tutaj też alkohol w torebce.

- To jest moja prywatna sprawa.

- Pani nie pozwala sobie pomóc, mówi, że tej pomocy nie potrzebuje Twierdziła, że nie ma potrzeby informowania jej synów, zawracani im głowy - powiedziała jednak z mieszkanek.

 

ZOBACZ: Wyrok za zbrodnię w Debrznie. Mąż skazany za zabicie 21-letniej Angeliki

 

- Któregoś razu w wakacje zdarzyła się sytuacja, że przyjechała karetka, straż pożarna, bo pani zasnęła z włączonym piekarnikiem, spaliła jakieś jedzenie, cały budynek był zasmrodzony - dodał inny mieszkaniec.

 

Z uciążliwą lokatorką sąsiaduje pani Beata. Kobieta nie może przejść korytarzem, nie zakrywając nosa i ust. Obawia się o zdrowie swoje i swojej rodziny.

 

"Na wdechu dzieci uciekają"

 

- Każde wyjście z mieszkania jest dramatem jakimś, na wdechu dzieci uciekają, boją się wychodzić, żeby jej nie spotkać. To nie jest życie, na korytarzy śmierdzi, latem na balkon też się nie dało wyjść - tłumaczyła.

 

Władze spółdzielni twierdzą, że niewiele mogą zrobić. Mieszkanie jest własnościowe, a lokatorka płaci czynsz.

 

Wideo:Fekalia w mieszkaniu, fetor w bloku. Materiał "Interwencji"

  

 

- Spółdzielnia ma ograniczone prawa, ponieważ budynek jest własnościowy, pani jest właścicielem tego mieszkania, kupiła je trzy lata temu i nie jest pozbawiona praw obywatelskich – przekazał Ryszard Rak, prezes Spółdzielni "SAM 81".

 

ZOBACZ: Andżelika zaginęła 23 lata temu. Czy jej rówieśnicy wiedzą, co ją spotkało?

 

Jak tłumaczył, administracja zgłosiła sprawę do sanepidu, który "odwrócił się do nas plecami i powiedział, że spółdzielnia ma obowiązek zapewnić czystość.

 

- A do środka mieszkania własnościowego spółdzielnia nie może wejść. Pomoc społeczna odpowiedziała nam bardzo wymijająco, że mają kontakt do dwóch synów i zobowiązali się oni pomagać tej pani utrzymywać mieszkanie w należytym stanie – dodał prezes.

 

"Interwencji" pomoc społeczna w Markach szczegółów nie chciała przekazać. "W sprawie podejmowane były interwencje pracowników socjalnych, nawiązano też kontakt z najbliższymi członkami rodziny. Ze względu na ochronę dóbr osobistych mieszkanki, o szczegółach podjętych przez nas działań, nie będą informowane media" - przekazano.

 

- Niestety synowie nie wywiązali się z tego zobowiązania, nie widujemy tutaj nikogo, kto by ją odwiedzał - stwierdziła jedna z mieszkanek bloku.

 

ZOBACZ: Wybili szyby, później podpalili auta. Co będzie dalej?

 

- Nie chce niczyjej pomocy, ja sobie wszystko zrobię sama - zapewniła uciążliwa lokatorka.

 

Mieszkańcy bloku boją się plagi robactwa i pożaru. Pomoc obiecała spółdzielnia, ale jak na razie na pisaniu oficjalnych pism się kończy.

 

- Z każdym dniem jest coraz gorzej, nie wiem czy ona coraz bardziej się upija, czy nie kontroluje już swoich potrzeb fizjologicznych – podsumowała pani Beata.

ml/ Interwencja
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie