Odnaleziono 14-letnią Roksanę z Bielska Podlaskiego. Zatrzymano około 30-letniego mężczyznę

Polska
Odnaleziono 14-letnią Roksanę z Bielska Podlaskiego. Zatrzymano około 30-letniego mężczyznę
Policja, "Lwówek na sygnale", Polsat News
14-letnia Roksana z Bielska Podlaskiego była poszukiwana od poniedziałku

Policja odnalazła poszukiwaną od poniedziałku 14-letnią Roksanę. Nastolatkę ostatni raz widziano w pobliżu szkoły w Bielsku Podlaskim. Z jej zniknięciem miał związek około 30-letni mężczyzna, którego zatrzymali policjanci. Dziewczyna przebywała w opuszczonym, leśnym budynku.

Przed odnalezieniem, 14-letnią Roksanę ostatni raz widziano w poniedziałek. Chociaż ojciec odprowadził ją do Szkoły Podstawowej nr 4 w Bielsku Podlaskim, nastolatka nie weszła do budynku.

 

Policja ustaliła, że dziewczyna udała się na dworzec, skąd pociągiem dojechała do Bolesławca. Tam na stacji czekał na nią około 30-letni mężczyzna. Jego wizerunek policja opublikowała w piątek wieczorem, prosząc o pomoc w ustaleniu, kim jest.

 

W sobotę rano przekazano, że udało się odnaleźć nastolatkę, a także zidentyfikować poszukiwanego mężczyznę.

 

#dlw112 Roksana odnaleziona !!!! Od kilku dni trwają poszukiwania 14 letniej Roksany z Bielska Podlaskiego (województwo...

Opublikowany przez Lwówek na sygnale Piątek, 11 września 2020

 

Nastolatki szukał m.in. wyszkolony pies

 

Portal "Lwówek na sygnale" podał, że prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie "zwerbowania podstępem małoletniej w celu jej wykorzystania".

 

Śledczy nie wykluczali, że zniknięcie Roksany "może być ucieczką". Jeden z tropów podjętych przez służby prowadził do Bolesławca na Dolnym Śląsku. Natomiast w końcowej fazie poszukiwania skoncentrowano na powiecie lwóweckim.

 

WIDEO: Szczęśliwy finał poszukiwań 14-latki

  

 

Roksany szukała m.in. postawiona w stan alarmu Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza z Lwówka Śląskiego, a także specjalnie wyszkolony pies. 

 

"Roksana jest cała i zdrowa"

 

Nastolatka odnalazła się w nocy z piątku na sobotę w piwnicach ruin budynku znajdującego się w lesie. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który miał związek ze zniknięciem Roksany.

 

"Na szczęście nastolatka jest cała i zdrowa. Została przekazana pod opiekę ratowników medycznych, a mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie" - przekazał "Lwówek na sygnale".

wka/ml/ polsatnews.pl, "Lwówek na sygnale", Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie