Sieć Plus: tańsze połączenia na Białoruś

Technologie
Sieć Plus: tańsze połączenia na Białoruś
Polsat News
Plus podkreślił, że tym samym zrównał ceny rozmów z Białorusią z kosztami połączeń głosowych z krajami UE

Operator sieci telefonii komórkowej Plus obniżył koszty połączeń głosowych na Białoruś. Od poniedziałku do 15 września stawka za minutę połączenia do białoruskich sieci stacjonarnych i komórkowych wynosi 1 zł brutto.

Jak poinformował w poniedziałek Plus, dotychczasowa cena za minutę połączenia z numerami białoruskimi dla klientów ofert abonamentowych wynosiła 1,85 zł brutto, a dla ofert na kartę 2,02 zł. Obniżona cena obejmuje do 1000 minut na połączenia z maksymalnie pięcioma białoruskimi numerami - zaznaczył operator.

 

Plus podkreślił, że tym samym zrównał ceny rozmów z Białorusią z kosztami połączeń głosowych z krajami UE. Niższe stawki dotyczą ofert abonamentowych, które weszły na rynek po 31 stycznia 2018 r., MIX oraz na kartę.

 

Napięcie na Białorusi 

 

Protesty na Białorusi trwają od wyborów prezydenckich 9 sierpnia, w których według oficjalnych danych ubiegający się o reelekcję Łukaszenka miał zdobyć 80,1 proc., a kandydatka opozycji Swiatłana Cichanouska - 10,1 proc. głosów. Wielu Białorusinów uważa, że wyniki zostały sfałszowane. Dostęp do internetu na Białorusi, jak donoszą niezależne media jest ograniczony. Problemy z funkcjonowaniem mają strony mediów opozycyjnych

 

ZOBACZ: Tysiące ludzi na proteście w Mińsku. "Marsz Nowej Białorusi"

 

Podczas protestów powyborczych w kraju co najmniej trzy osoby zginęły, a 200 zostało rannych. W ubiegłym tygodniu zatrzymano blisko 7 tys. osób; wiele brutalnie pobito. Jest kilkudziesięciu zaginionych.

laf/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie