Witold Dobrowolski wyszedł z aresztu w Żodzinie. Łącznie trzech Polaków zostało zwolnionych

Polska
Witold Dobrowolski wyszedł z aresztu w Żodzinie. Łącznie trzech Polaków zostało zwolnionych
Reuters
Witold Dobrowolski został zwolniony z aresztu w czwartek wieczorem

Fotograf Witold Dobrowolski został ukarany grzywną za udział w nielegalnym zgromadzeniu. Polski służby dyplomatyczne informowały, że mężczyzna może być zwolniony jeszcze w czwartek. Dobrowolski Jest fotografem freelancerem. Zwolniono już trzech z czterech zatrzymanych Polaków.

Witold Dobrowolski został zwolniony z aresztu w czwartek wieczorem. Był zatrzymany za udział w nielegalnym zgromadzeniu. Został ukarany grzywną. 

 

- Zostałem zatrzymany na ulicy w Mińsku 9 sierpnia wieczorem przez OMON – powiedział Dobrowolski.

 

Jak dodał, był bity przez funkcjonariuszy zarówno w trakcie zatrzymania, jak i potem - najprawdopodobniej na posterunku. Następnie został przewieziony konwojem do aresztu w Żodzinie. Razem z nim, jak powiedział, został zatrzymany drugi Polak, Kacper Sienicki.

 

Kolejne zwolnienie 

 

Jeden z zatrzymanych na Białorusi obywateli RP jest już na wolności – ustaliła Polska Agencja Prasowa w polskiej placówce dyplomatycznej w Mińsku. Jest to mężczyzna, który przyjechał na Białoruś odwiedzić narzeczoną.

 

- Mężczyzna ten został dzisiaj wypuszczony – poinformował wydział konsularny ambasady RP w Mińsku. Wcześniej odbył się proces za udział w nielegalnym zgromadzeniu, za co sąd wymierzył mu karę grzywny.

 

ZOBACZ: Wiadomo, gdzie są zatrzymani na Białorusi Polacy

 

Zatrzymany Polak przyjechał na Białoruś odwiedzić swoją dziewczynę. Jego przyjaciele w Mińsku, z którymi rozmawiała PAP, również potwierdzili, że mężczyzna jest na wolności.

 

Dwaj studenci, o których informacja pojawiła się wcześniej w mediach, najprawdopodobniej przebywają w areszcie w podmińskim Żodzino.

 

W czwartek wieczorem Polska Agencja Prasowa poinformowała, powołując się na źródła dyplomatyczne, że uwolniono trzeciego z zatrzymanych na Białorusi Polaków. W areszcie nadal pozostaje jeden z nich. 

laf/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie