Premier: idźcie do urn, nie ma się już czego bać

Polska
Premier: idźcie do urn, nie ma się już czego bać
PAP/Wojtek Jargiło
Premier zachęcał do udziału w drugiej turze wyborów prezydenckich

- Śmiało idźcie do urn wyborczych 12 lipca. Młodsi, starsi, w sile wieku. To jest bezpieczniejsze niż (wtedy) jak codziennie wychodzicie do sklepu, na pocztę, do kościoła czy wszędzie indziej. Wszyscy musimy pójść do urn wyborczych. Apeluję zwłaszcza do osób, które nie poszły, bo się obawiały czegoś. Nie ma się już czego bać - stwierdził Mateusz Morawiecki.

Jak dodał, "sytuacja epidemiczna też jest opanowana, bo coraz mniej jest zachorowań".

 

Podczas spotkania w Kraśniku premier podkreślał, że rząd PiS prowadzi "politykę opartą o godność człowieka, dbałość o każdego człowieka, o kulturę polską, tradycję i tożsamość".

 

"Prowadzimy politykę dla wszystkich Polaków"

 

Jak mówił, wie jaka jest polityka wartości prezydenta Dudy. - Wiem, na jakich wartościach opiera swoje myślenie. Ja podzielam tę politykę, te jego wartości. Wspólnie prowadzimy politykę dla wszystkich Polaków, dla całej Polski - powiedział szef rządu.

 

ZOBACZ: Duda: bardzo chętnie stanę do debaty z Trzaskowskim

 

Morawiecki przekonywał, że sytuacja gospodarcza w Polsce jest opanowana. Poinformował, że ma pierwsze - na razie niepełne - dane dotyczące bezrobocia w czerwcu. - To będzie jeden z najniższych przyrostów bezrobocia w ostatnich miesiącach i w całej UE. Boli mnie każdy bezrobotny, każdy dodatkowy (bezrobotny), ale dla wszystkich będziemy szukali pracy. Miarą jest porównanie do innych krajów UE. Panie Rafale Trzaskowski, to w czasach (rządów) waszej Platformy bezrobocie wzrosło o ponad 2 mln, a nie było takiego kryzysu jak ekonomiści nazywają ten dzisiejszy - mówił.

ac/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie