Głosowanie korespondencyjne w kilku gminach. Szumowski przedstawi rekomendacje

Polska
Głosowanie korespondencyjne w kilku gminach. Szumowski przedstawi rekomendacje
gov.pl
Minister zdrowia zdradził kiedy przedstawi rekomendacje ws. głosowania korespondencyjnego.

W piątek będę mógł podać rekomendacje dla PKW ws. głosowania korespondencyjnego; myślę, że będzie to dotyczyć pojedynczych gmin, gdzie jest najwięcej osób chorych - poinformował w czwartek minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Pytany w Programie I Polskiego Radia o rekomendacje dotyczące głosowania korespondencyjnego, Szumowski odparł, że obecnie trwają analizy dotyczące m.in. zapadalności na koronawirusa. - W piątek będę mógł podać rekomendacje dla PKW - powiedział.

 

ZOBACZ: Koronawirus. Najnowsze informacje z Polski i świata [RELACJA]

 

Dopytywany, czy będą takie gminy, w których zarekomenduje taki sposób głosowania, Szumowski odparł: "myślę, że będą". Dodał jednak, że - jego zdaniem - będą to "pojedyncze gminy". - Te, które mają najwięcej wolnego wirusa, czyli osób, które są chore i które mają najwyższą zapadalność - wskazał.

 

"Te ogniska będą się pojawiały"

 

Szef MZ podkreślił jednocześnie, że w stosunku do obecnej sytuacji epidemiologicznej jest realistą. - Wiem, że są ogniska, wiem, że te ogniska będą się pojawiały, dopóki nie będziemy mieli szczepionki (...), co jakiś czas będziemy słyszeli, że ten czy inny zakład pracy czy takie środowisko jest w kwarantannie i tak będziemy żyli jeszcze do końca roku - albo do wiosny, do lata - powiedział.

 

Na pytanie, czy na jesieni możemy spodziewać się powrotu pewnych obostrzeń, Szumowski potwierdził. - Tak, dlatego, że będzie i epidemia grypy, i epidemia COVID-19 naraz - zauważył minister.

msl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie