Seria utonięć. Tragiczny bilans długiego weekendu

Polska
Seria utonięć. Tragiczny bilans długiego weekendu
piqsels
Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomniało przy tym, aby pływać tylko w wyznaczonych miejscach.

W ciągu długiego weekendu utonęło 17 osób, powiększając bilans ofiar w tym sezonie do 90 osób. Ratownicy ostrzegają przed brawurą i ignorowaniem poleceń służb. Niestety często zdarza się, że wypoczywające na plaży osoby spożywają alkohol, a później wchodzą do wody. Skutki bywają dramatyczne.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomniało przy tym, aby pływać tylko w wyznaczonych miejscach, nigdy nie wchodzić do wody po alkoholu lub środkach odurzających, a także, aby wkładać kapok, będąc na łódce, kajaku bądź rowerze wodnym.

 

 

W ostatni długi weekend utonęło łącznie 17 osób z czego w czwartek 11 czerwca - 4 osoby, w piątek 12 czerwca - 4 osoby, w sobotę 13 czerwca - 4 osoby i w niedzielę 14 czerwca 5 osób. 

 

Od 1 kwietnia 2020 roku Komenda Główna Policji odnotowała 90 utonięć.

 

"Na podwójnym gazie" wchodzą do wody"

 

Ratownik WOPR Filip Piotrowski, który sfotografował osoby pijące alkohol na plaży w Mielnie, ostrzega przed brawurą i ignorowaniem poleceń służb. - Na "podwójnym gazie" wchodzą do wody, nie zwracają uwagi na oznaczenia, na informacje, które przekazują im ratownicy - powiedział "Wydarzeniom".

 

ZOBACZ: 62-letni mężczyzna utonął w Zatoce Gdańskiej

 

Ponadto RCB zaapelowało także, aby nie skakać do wody w nieznanych miejscach, nie wbiegać rozgrzanym do wody, nie wypływać na materacu daleko od brzegu, nie wchodzić do wody bezpośrednio po posiłku, pływać tylko w wyznaczonych do tego miejscach, a także stosować się do poleceń ratownika.

 

Wideo: dramatyczny bilans długiego weekendu nad wodą

  

Do tragicznego zdarzenia doszło w sobotę w miejscowości Brzozowa w gminie Tarłów (woj. świętokrzyskie). 54-letni mężczyzna utonął po tym, jak wskoczył do stawu, żeby ratować 7-letniego chłopca. Chłopiec, został uratowany przez inne osoby wypoczywające nad wodą.

msl/luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie