Kiedy znowu będzie można iść do kina? Jest prawdopodobny termin

Polska
Kiedy znowu będzie można iść do kina? Jest prawdopodobny termin
Wikimedia Commons/sailko
Rząd rozważa uruchomienie kin w pierwszej połowie czerwca

Bardzo mocno jest rozważany wariant uruchomienia kin w pierwszej połowie czerwca, ale o konkretnej dacie poinformują premier i minister zdrowia - poinformowała w poniedziałek wiceminister rozwoju Olga Semeniuk.

Semeniuk w poniedziałek w radiowej Jedynce była pytana m.in. o to, czy będzie można liczyć na to, iż od 1 czerwca otwarte zostaną kina. - Bardzo mocno rozważany jest wariant uruchomienia kin w pierwszej połowie czerwca - poinformowała wiceminister. Zastrzegła jednak, że o konkretnej dacie poinformują premier oraz minister zdrowia.

 

ZOBACZ: 3-miesięczne stypendia od ministerstwa kultury. Otrzyma je ponad 2 tys. artystów

 

- Liczymy na to, że te pierwsze dwa tygodnie czerwca pozwolą nam jak najszerzej się gospodarczo otworzyć, choć uzależnione to będzie od stanu epidemicznego w kraju - dodała.

 

Rozmowy z przedstawicielami branży

 

Wiceszefowa MR przypomniała, że od kilkunastu tygodni w resorcie za pomocą wideokonferencji trwają konsultacje z różnymi branżami na temat powrotu ich działalności w dobie koronawirusa. Celem resortu - dodała - jest to, by przygotować je do pracy w nowym reżimie sanitarnym.

 

W poniedziałek odbędą się konsultacje z branżą reprezentującą kina, a we wtorek sektor lotniczy - poinformowała. - Ten tydzień posłuży nam, jak zaprojektować branże, które będą mogły się do tego odmrażania przygotować - wskazała.

 

ZOBACZ: Kryzys dopiero się zaczyna. Zaciskanie pasa groźne dla gospodarki

 

W niedawnej rozmowie Semeniuk zapowiadała, że w tym tygodniu rozmowy będą prowadzone także z przedstawicielami branż działających na tzw. wyspach usługowych w centrach handlowych.

 

W ramach otwarcia centrów handlowych rozpoczęły już działalność tzw. wyspy, ale wyłącznie handlowe.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie