Trzaskowski: idę bić się o silną i demokratyczną Polskę

Polska
Trzaskowski: idę bić się o silną i demokratyczną Polskę
PAP/Tomasz Gzell
Rafał Trzaskowski nowym kandydatem KO na prezydenta

- Idę bić się o Polskę, która będzie silna, demokratyczna i oparta o rządy prawa - mówił w piątek nowy kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Rafał Trzaskowski.

W piątek przewodniczący PO Borys Budka ogłosił, że po rezygnacji Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, to Rafał Trzaskowski jest rekomendowany na kandydata w wyborach prezydenckich.

 

- Dzisiaj staję przed państwem jako kandydat na prezydenta Rzeczypospolitej, biorąc na siebie olbrzymią odpowiedzialność walki o demokratyczną Polskę, walki o silne państwo, walki o demokrację - oświadczył na konferencji prasowej nowy kandydat Koalicji Obywatelskiej.

 

ZOBACZ: Hołownia: z powodu kandydatury Trzaskowskiego płakać nie będę

 

"Będą nam rzucać kłody pod nogi"

 

Trzaskowski ocenił, że dzięki opozycji, Senatowi, twardej postawie samorządów i Małgorzacie Kidawie-Błońskiej możemy iść na bezpieczne, demokratyczne, powszechne i tajne wybory. - To jest zwycięstwo nas wszystkich, jak tutaj stoimy - oświadczył.

 

- Nie będzie łatwo, będą nam rzucać kłody pod nogi. Ale im bardziej będą nas atakować, tym bardziej będziemy silni. I powiem państwu, wygramy te wybory, bo więcej jest ludzi dobrej woli, bo więcej jest ludzi, którzy mają dosyć zawłaszczania państwa, mają dosyć upolityczniania instytucji - podkreślił Trzaskowski.

 

WIDEO: konferencja Koalicji Obywatelskiej 

Prezydent Warszawy oświadczył, że "idzie bić się" o Polskę, która będzie silna, o państwo, w którym wyciąga się wnioski z błędów III RP, ale nie depcze się wszystkiego, co przez 30 lat udało się osiągnąć.

 

- Idę walczyć o państwo, w którym samorządy są silne, bo to samorządy są blisko obywateli. Idę walczyć o państwo, które jest lojalnym, czasami trudnym partnerem w stosunkach międzynarodowych, ale które nie obraża wszystkich partnerów siedzących przy stole, dla którego bezpieczeństwo jest najważniejsze. Państwo silne, demokratyczne i oparte o to, co najważniejsze, o rządy prawa - powiedział Trzaskowski.

zdr/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie