Polski biskup zakażony koronawirusem

Świat
Polski biskup zakażony koronawirusem
Pixabay/Darte i Twitter/bp Andrzej Czaja
Ordynariusz diecezji opolskiej, z której pochodzi zakażony duchowny, prosi o modlitwę w jego intencji

Do szpitala w Santa Cruz de la Sierra przewieziono pracującego w Boliwii polskiego biskupa misyjnego Antoniego Bonifacego Reimanna OFM, przełożonego wikariatu apostolskiego Ñuflo de Chávez - poinformowała agencja SIR. Powodem jest zakażenie koronawirusem. Istnieją obawy o jego stan zdrowia.

Wiadomość o zakażeniu polskiego biskupa koronawirusem potwierdził burmistrz stolicy biskupiej Concepción David Mollinedo.

 

O modlitwę w intencji biskupa prosi ordynariusz diecezji opolskiej, z której pochodzi zakażony duchowny. 

Bp Reimann urodził się 14 maja 1952 roku w Kadłubie Turawskim koło Opola. W 1972 roku wstąpił do Zakonu Braci Mniejszych. Studia filozoficzno-teologiczne odbył w Wyższym Seminarium Duchownym Franciszkanów w Kłodzku. 2 lutego 1978 roku złożył uroczystą profesję zakonną, a w 1979 roku, z rąk ówczesnego arcybiskupa wrocławskiego Henryka Gulbinowicza, przyjął święcenia kapłańskie.

 

ZOBACZ: Koronawirus w otoczeniu papieża. Franciszek przeszedł kolejny test

 

W 1983 roku wyjechał na misje do Boliwii. 31 października 2001 Jan Paweł II mianował go biskupem tytularnym Saia Maior i wikariuszem apostolskim Ñuflo de Chávez. Sakrę przyjął 1 grudnia 2001 r. w katedrze w Concepción.

pgo/ KAI
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie