Prezydent podpisał ustawę na peronie dworca. Rusza program Kolej Plus

Polska
Prezydent podpisał ustawę na peronie dworca. Rusza program Kolej Plus
PAP/Piotr Polak
"Czynimi pierwsze kroki, by wymazać wykluczenie komunikacyjne"

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o transporcie kolejowym, która wprowadza Program Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej - Kolej Plus. Nowela ma też przeciwdziałać wykluczeniu komunikacyjnemu.

Prezydent podpisał ustawę na peronie dworca kolejowego w miejscowości Końskie w województwie świętokrzyskim.

 

- Jest program Kolej Plus i jest ustawa, dzięki której ten program będzie wdrażany. (...) Program rusza także tutaj, w Końskich - powiedział prezydent Duda.

 

ZOBACZ: Kolej gotowa na koronawirusa. Środki ostrożności w pociągach i na dworcach

 

- Cieszę się, że jesteśmy w województwie świętokrzyskim i właśnie tutaj czynimy pierwsze kroki, aby wykluczenie komunikacyjne tego miasta wymazać raz na zawsze z mapy rysując na powrót linię kolejową - dodał prezydent.

 

PAP/Piotr Polak 

Wartość programu wyniesie 6,5 mld złotych

 

Prezydent powiedział, że wartość programu Kolej Plus do roku 2028 wyniesie 6,5 mld zł.

 

- Mam nadzieję, że wiele miast dzięki temu (programowi Kolej Plus - red.) odzyska swoje możliwości, a przede wszystkim wielu ludzi odzyska swoje możliwości komunikacyjne. Co najmniej 20 miast średniej wielkości, powyżej 10 tys. mieszkańców otrzyma połączenia kolejowe, których do tej pory nie miało. Jest to mam nadzieję kierunek, w którym nadal będziemy podążali - stwierdził prezydent.

PAP/Piotr Polak 

Jak wcześniej zapowiedział resort infrastruktury, dzięki nowym przepisom w początkowym etapie przywrócone zostaną połączenia kolejowe do 20 miejscowości, między innymi do Jastrzębia-Zdroju, Sokołowa Podlaskiego czy Włodawy.

bas/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie