Zmiany w emisji Polsat News i Polsat Film w naziemnej telewizji cyfrowej

Technologie
Zmiany w emisji Polsat News i Polsat Film w naziemnej telewizji cyfrowej
Polsat News
Zmiany w emisji Polsat News i Polsat Film w naziemnej telewizji cyfrowej

Od poniedziałku 24 lutego w Poznaniu i okolicach zostanie włączona testowa emisja kanału Polsat Film w nowym standardzie emisji telewizji naziemnej - DVBT2/HEVC, a Polsat News będzie dodatkowo nadawany w standardzie DVBT2/AVC.

Aby widzowie z Poznania i okolic mogli odbierać Polsat Film, a także Polsat News w nowym standardzie należy dostroić odbiornik – telewizor lub dekoder do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej.

 

Jeżeli telewizor nie zostanie przestrojony będzie można nadal oglądać Polsat News w wersji SD, ale bez możliwości odbioru Polsat Film.

 

ZOBACZ: Polsat News w telewizji naziemnej. Sprawdź, jak odbierać kanał

 

Dla widzów z Gdańska, Katowic i Warszawy oraz ich okolic włączona zostanie testowa emisja kanału Polsat Film w standardzie DVBT/HEVC.

 

Polsat News pozostaje tak jak dotychczas nadawany w standardzie DVBT/AVC.

 

Dostępny dla 12 mln widzów

 

Od września w ramach testu usług telewizji hybrydowej kanał informacyjny Polsat News dostępnych jest za darmo w telewizji naziemnej. Został też odkodowany na multipleksie czwartym, który dociera do 33 proc. Polaków.

 

Oglądać go mogą za darmo mieszkańcy między innymi Wrocławia, Szczecina, Koszalina, Słupska, Trójmiasta, Elbląga, Olsztyna, Białegostoku, Gorzowa Wielkopolskiego, Bydgoszczy, Inowrocławia, Płocka, Warszawy, Poznania, Zielonej Góry, Ostrowa Wielkopolskiego, Łodzi i Pabianic, Radomia, Lublina, Legnicy, Wałbrzycha, Jeleniej Góry, Opola, Częstochowa, Kielc, Katowic, Rybnika, Jaworzna, Jastrzębia-Zdrój, Bielsko-Białej, Krakowa, Tarnowa, Rzeszowa, Włocławka i Kolbuszowej. 

 

W sumie Polsat News może teraz oglądać ponad 12 milionów Polaków.

ml/ Telewizja Polsat
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie