Warszawska szkoła pożegnała 15-letnią uczennicę. Zginęła w Bukowinie Tatrzańskiej

Polska
Warszawska szkoła pożegnała 15-letnią uczennicę. Zginęła w Bukowinie Tatrzańskiej
PAP/Grzegorz Momot
W Bukowinie Tatrzańskiej zginęły trzy osoby

"Z głębokim żalem informujemy, że tragicznie zginęła uczennica naszej szkoły - Klara z klasy 8" - brzmi wpis na Facebooku Szkoły Podstawowej Nr 218 im. Michała Kajki w Warszawie. 15-latka zmarła w wyniku tragicznego wypadku w Bukowinie Tatrzańskiej. Podmuch wiatru zerwał wówczas dach z wypożyczalni sprzętu narciarskiego i spadł wprost na czworo turystów z Warszawy.

Do tragicznego wypadku doszło na parkingu przy górnej stacji wyciągu narciarskiego Rusiń-Ski w Bukowinie Tatrzańskiej w poniedziałek przed godz. 11. Mimo reanimacji nie udało się uratować 52-latki i jej 15-letniej córki.

 

21-latka – druga córka zmarłej kobiety – w bardzo ciężkim stanie została przetransportowana do szpitala w Nowym Targu, gdzie wieczorem tego samego dnia zmarła. Kolejny poszkodowany to 16-latek, który z urazami głowy i stłuczeniem barku trafił do szpitala w Zakopanem.

 

ZOBACZ: Plaga nielegalnych budowli w Zakopanem. Właściciele walczą z nakazami rozbiórki

 

15-latka była uczennicą Szkoły Podstawowej Nr 218 im. Michała Kajki w Warszawie.

 

"Z głębokim żalem informujemy, że tragicznie zginęła uczennica naszej szkoły - Klara z klasy 8. Serdecznie ją wspominamy i spotykamy się z młodzieżą w budynku szkoły przy ulicy Alpejskiej" - brzmi post placówki na Facebooku.

 

 

Kondolencje na Facebooku złożyły również radne dzielnicy Wawer. "Z głębokim bólem przyjęłam wiadomość o tragicznej śmierci Klary, jej Mamy i Siostry. Rodzinie i wszystkim Bliskim składam najserdeczniejsze kondolencje" - napisała Barbara Wielowieyska.

 

"Łączę się w bólu z najbliższymi Klary, jej koleżankami, kolegami oraz nauczycielami" - brzmi z kolei wpis Agnieszki Wójcik.

zdr/luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie