Zgwałcił i zabił 89-latkę. "Zginęła w przerażający sposób"

Świat
Zgwałcił i zabił 89-latkę. "Zginęła w przerażający sposób"
Metropolitan Police
Kamery monitoringu zarejestrowały, jak 23-latek opuszcza dom zamordowanej kobiety

23-letni Reece Dempster za napaść na tle seksualnym i brutalne zabójstwo 89-letniej Dorothy Woolmer usłyszał wyrok dożywocia. Po śmierci emerytki Dempster ukradł wszystkie oszczędności kobiety - 100 funtów brytyjskich (ok. 500 złotych - red.). Sędzia wydający wyrok uznał, że choć mężczyzna był pod wpływem narkotyków i alkoholu, to "czerpał przyjemność ze zbrodni".

Ciało 89-letniej Woolmer znaleziono 4 sierpnia w jej domu w Tottenham - jednej z dzielnic północnego Londynu. Odkrycia dokonała jej siostra, która wraz z bliskim przyjacielem zaniepokoiła się, że emerytka nie odpowiada na telefony.

 

Martwa, zawinięta w prześcieradła

 

Martwa kobieta leżała w swoim łóżku, półnaga i zawinięta w prześcieradła.

 

ZOBACZ: Zgwałcił i śmiertelnie pobił 3-letniego Nikosia. Sąd apelacyjny złagodził mu karę

 

Policja powiązała zbrodnię z 23-letnim Reeceem Dempsterem. Mężczyzna miesiąc przez zabójstwem oferował emerytom w okolicy usługi ogrodnicze. Wtedy miał odkryć, że 89-letnia Woolmer mieszka sama i łatwo ja zaatakować.

 

 

"Kilkanaście razy uderzał w głowę"

 

Dempster zaplanował włamanie na noc z 3 na 4 sierpnia ubiegłego roku. Przed atakiem miał zażyć kokainę, był też po wpływem alkoholu. 23-latek wszedł do domu swojej ofiary przez tylne wejście. Gdy uzbrojony w pałkę intruz dostał się do domu, Dorothy Woolmer siedziała w salonie.

 

Mężczyzna uderzył emerytkę kilkanaście razy w głowę. Następnie zaniósł ją do sypialni na piętro i brutalnie zgwałcił. Kobieta miała rozległe obrażenia okolic pachwin.

 

Dempster opuścił dom około godz. 6 rano - siedem godzin po włamaniu. Jego wizerunek uwieczniły kamery monitoringu. Gdy 23-latek zmierzał do swojego mieszkania, kilka razy wymiotował na ulicę.

 

WIDEO: policja opublikowała nagranie z miejskiego monitoringu

Łupem mężczyzny padło 100 funtów. W rozmowie ze swoją dziewczyną miał skarżyć się na niską kwotę i powiedzieć, że "nie była tego warta".

 

"Zginęła w przerażający sposób"

 

Niedługo po zabójstwie kobiety, Dempster został zatrzymany, a jego udział w zbrodni potwierdziły przeprowadzone testy DNA. Materiał genetyczny mężczyzny zgadzał się z tym, który znaleziono na ciele zmarłej. 23-latek przyznał się do zabójstwa i napaści seksualnej.

 

- Nie ma wątpliwości, że zachowanie oskarżonego było wynikiem spożycia dużej ilości alkoholu i kokainy, ale to nie usprawiedliwia tego czynu. Właściwie, to czyni go jeszcze bardziej szokującym - mówił w czwartek sędzia Andrew Edis.

 

- Pani Woolmer była całkowicie bezbronna, a oskarżony o tym wiedział. Przez niego zginęła w przerażający sposób. Wydaje się, że oskarżony czerpał przyjemność z zabijania jej. Jesteś bardzo niebezpiecznym człowiekiem - podsumował zwracając się bezpośrednio do Dempstera sędzia, który skazał go na dożywotnie więzienie.

 

Będzie mógł ubiegać się o przedterminowe zwolnienie po 34 latach.

bas/hlk/ metro.co.uk, "The Daily Mail"
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie