Zmarło dziecko, które urodziło się mając 3 promile alkoholu we krwi

Polska
Zmarło dziecko, które urodziło się mając 3 promile alkoholu we krwi
Zlecona została sekcja zwłok zmarłego dziecka

Dziś wpłynęła do prokuratury informacja o śmieci dziecka, które urodziło się w szpitalu w Nowym Dworze Mazowieckim mając we krwi ponad trzy promile alkoholu - powiedział w piątek rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej Warszawa–Praga Marcin Saduś.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa–Praga przekazał, że dochodzenie nadzorowane jest przez Prokuraturę Rejonową w Nowym Dworze Mazowieckim w sprawie zdarzenia, które miało miejsce w szpitalu przed Bożym Narodzeniem. Wówczas w szpitalu w Nowym Dworze Mazowieckim pijana 44-letnia kobieta urodziła nietrzeźwe dziecko.

 

- Zarówno matka, jak i noworodek mieli ponad 3,2 promila alkoholu we krwi - podał prokurator.

 

ZOBACZ: 13-latek miał 3,7 promila. Znaleźli go koledzy na osiedlowej ławce

 

Kobieta przyznała się do tych zarzutów

 

Saduś przekazał, że dziecko od razu zostało przeniesione na szpitalny oddział, a w pierwszych dniach stycznia 44-letnia kobieta usłyszała zarzuty związane z narażeniem dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo spowodowania ciężkiego uszczerbku na jego zdrowiu. - Kobieta przyznała się do tych zarzutów - podkreślił prokurator.

 

Poinformował także, że dziś do prokuratury wpłynęła informacja o śmierci dziecka. - Ta informacja może mieć wpływ na zmianę kwalifikacji prawnej będącej przedmiotem śledztwa, ponieważ już teraz wiemy, że dziecko obarczone było pewnymi wadami genetycznymi, które mogły mieć związek z zażywaniem alkoholu przez matkę w czasie ciąży - dodał.

 

Prokurator poinformował, że zlecona została sekcja zwłok zmarłego dziecka

msl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie