Wypadek w Kaniowie. Bryła lodu spadła z ciężarówki na skodę, poważne obrażenia kierującej

Polska
Wypadek w Kaniowie. Bryła lodu spadła z ciężarówki na skodę, poważne obrażenia kierującej
bielskiedrogi.pl
Kierowca ciężarówki nie zatrzymał się.

Duża bryła lodu spadła podczas jazdy z ciężarówki na skodę. Kierująca nią 38-latka doznała poważnych obrażeń ciała. Do zdarzenia doszło w Kaniowie. Policja szuka kierowcy ciężarówki - podał w czwartek rzecznik bielskich policjantów asp. szt. Roman Szybiak.

- Duża bryła lodu, w środę po południu, zsunęła się z plandeki ciężarówki i spadła na jadącą z naprzeciwka skodę w momencie, gdy pojazdy się wymijały - powiedział Szybiak.

 

ZOBACZ: Z jadącego autostradą tira spadła duża bryła lodu. Wprost pod radiowóz

 

Poważne obrażenia twarzy

 

Policjant poinformował, że lód rozbił przednią szybę auta. Kobieta doznała poważnych obrażeń twarzy. Zapewnił, że jej życiu nic nie zagraża.

 

Kierowca ciężarówki nie zatrzymał się.

 

- Według relacji świadków był to pojazd ciężarowy lub dostawczy koloru białego z plandeką. Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśniają śledczy z bielskiego wydziału kryminalnego. Świadków prosimy o kontakt z komendą miejską w Bielsku-Białej – powiedział rzecznik.

 

Policja apeluje do kierowców, aby właściwe przygotowywali auta przed wyjazdem.

 

- Szczególne znaczenie ma dokładne odśnieżanie; nie tylko szyb i świateł, ale także usuwanie z dachów zalegającego śniegu. Zaniedbanie tego obowiązku może być przyczyną tragedii na drodze. Uchybienie temu obowiązkowi jest wykroczeniem, za które grozi wysoka grzywna – podkreślił Roman Szybiak.

las/ml/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie