Świąteczny raport z dróg. 20 ofiar wypadków, kilkaset pijanych kierowców

Polska
Świąteczny raport z dróg. 20 ofiar wypadków, kilkaset pijanych kierowców
Polsat News
Akcja policji "Bezpieczny weekend - Boże Narodzenie" trwa do niedzieli 29 grudnia

W Wigilię i dwa dni Świąt Bożego Narodzenia na polskich drogach doszło do 187 wypadków, w których zginęło 20 osób - wynika ze statystyk Komendy Głównej Policji. Łącznie ranne zostały 233 osoby. Oprócz tego zatrzymano 506 nietrzeźwych kierowców.

Od wtorku w całej Polsce trwa policyjna akcja pod nazwą "Bezpieczny weekend - Boże Narodzenie". Działania potrwają do godz. 22 w niedzielę. W tym czasie każdego dnia akcji wyjeżdża na drogi średnio ok. 5 tys. policjantów ruchu drogowego.

 

Policja: obawiamy się wyników badań trzeźwości kierowców

 

Funkcjonariusze widoczni są głównie w miejscach szczególnie niebezpiecznych, a także na drogach wjazdowych i wyjazdowych z największych miast.

 

- Najbardziej obawiamy się wyników badań trzeźwości kierujących pojazdami - mówił przed rozpoczęciem akcji podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego KGP.

 

ZOBACZ: Pracowite święta strażaków i policjantów. Setki pożarów, wypadki i fałszywe alarmy

 

Dodał, że w ubiegłym roku w okresie świątecznym statystycznie każdego dnia na drogach ginęło 8 osób, a ponad 90 osób dziennie odnosiło obrażenia.

 

W 2018 r. w ciągu sześciu dni doszło do 457 wypadków, w których zginęło 46 osób, a 559 zostało rannych. Policjanci zatrzymali także 1275 kierowców prowadzących będąc pod wpływem alkoholu.

wka/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie