Warszawa: dwie osoby zginęły w pożarze

Polska
Warszawa: dwie osoby zginęły w pożarze
Polsat News
Do tragicznego pożaru na warszawskim Bemowie doszło w środę wieczorem

W środę wieczorem doszło do pożaru na warszawskim Bemowie, w wyniku którego zginęły dwie osoby - poinformowały służby prasowe PSP w Warszawie. W Wigilię w tej samej dzielnicy również wybuchł ogień i też były ofiary śmiertelne.

Jak wyjaśniły służby prasowe PSP do niewielkiego pożaru doszło w mieszkaniu na czwartym piętrze przy ul. Czumy 2. W jego wyniku dwie osoby zmarły.

 

ZOBACZ: Pożar mieszkania w Warszawie. Sąsiedzi uratowali 80-latkę

 

Według strażaków, przyczyną śmierci było najprawdopodobniej zaczadzenie dymem z pożaru. Obecnie ustalana jest przyczyna pożaru przez policję i prokuraturę - dodano.

 

Akcja strażaków na warszawskim BemowiePolsat News
Akcja strażaków w bloku przy ul. Czumy 2

 

Do pożaru na warszawskim Bemowie doszło również w Wigilię. Wybuchł on w domku jednorodzinnym przy ul. Dorohuskiej. W jego wyniku zmarły dwie starsze osoby. 

 

Ostrzeżenie przed "cichym zabójcą"

 

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa i strażacy przypominają na swoich stronach internetowych i w mediach społecznościowych, że tlenek węgla jest bezwonny i bezbarwny. Dlatego jest nazywany "cichym zabójcą". Skutecznym sposobem ochrony są czujniki czadu, które wykryją nawet niewielkie jego stężenie i natychmiast to zasygnalizują.

luq/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie