Kulisy walki z przestępczością narkotykową. "Wydział" - reportaż Polsat News

Polska

Pierwszy raz w historii policjanci stołecznego wydziału narkotykowego zdradzają kulisy swojej pracy. Nigdy dotąd dziennikarzom nie udało się dotrzeć tak blisko. Z reporterką Beatą Glinkowską funkcjonariusze wracają do miejsc, w których zatrzymywali dilerów i rozbijali gangi zajmujące się produkcją, przemytem i handlem narkotykami.

Ten reportaż to także unikalna okazja, żeby zobaczyć jak wyglądają laboratoria, w których produkuje się narkotyki. Zazwyczaj są to brudne, zapuszczone pomieszczenia, pełne różnych substancji chemicznych wydzielających ostry, żrący zapach. Jedno z takich laboratoriów znajdowało się w oborze.

 

ZOBACZ: Policja przejęła narkotyki o wartości prawie 850 tys. złotych. Produkował je "chemik" [WIDEO]

 

Likwidacja takich miejsc jest dla policjantów niebezpieczna. Nieumiejętne obchodzenie się z odczynnikami chemicznymi grozi wybuchem lub pożarem.

 

Dziesiątki zatrzymanych, narkotyki o dużej wartości

 

Każdego miesiąca informuje się o co najmniej kilku zakończonych powodzeniem akcjach wymierzonych w przestępczość narkotykową.

 

Dziesięć osób zatrzymanych oraz zabezpieczona amfetamina, marihuana i haszysz to wynik ostatnich działań stołecznych policjantów z wydziału do walki z przestępczością narkotykową. Funkcjonariusze rozbili kolejną grupę podejrzaną o wprowadzanie do obrotu znacznej ilości narkotyków na terenie podwarszawskich miejscowości. Wszyscy usłyszeli zarzuty. Może im grozić do 12 lat więzienia.

 

ZOBACZ: Narkotyki na lotnisku Chopina. Podróżne przewoziły w walizkach 8,5 kg heroiny

 

Wcześniej w wyniku działań KAS i CBŚP udało się udaremnić największy przemytu kokainy z co najmniej ostatnich 30 lat. Policjanci zatrzymali transport o wartości ok. 2 mld zł.

msl/bas/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie