Kłótnia polityków o dezubekizację. Rozenek do Ozdoby: "powinien pan dostać w twarz"

Polska
Kłótnia polityków o dezubekizację. Rozenek do Ozdoby: "powinien pan dostać w twarz"
Polsat News
Andrzej Rozenek i Jacek Ozdoba spierali się o ustawę dezubekizacyjną.

16 grudnia posłowie Lewicy złożą w Sejmie projekt ustawy, która cofa rozwiązania zawarte w tzw. ustawie dezubekizacyjnej. Na ten temat ostro spierali się goście programu "Polityka na Ostro". Jacek Ozdoba z PiS stwierdził, że obecne prawo jest dobre i nie powinno się, jak to ujął, "nagradzać kata". Andrzej Rozenek z SLD powiedział, że polityk obraził w ten sposób 50 tys. osób objętych tą ustawą.

- Ustawa, o której mówimy nie zabrała emerytur nawet mordercom księdza Jerzego Popiełuszki. Za to zabrała emerytury wdowom, funkcjonariuszom ABW, SWW, UOP, straży granicznej i wielu innych służb, które po 1990 roku godnie i w sposób rzetelny i uczciwy pilnowały porządku w Rzeczypospolitej - mówił Andrzej Rozenek.

 

"To nie jest żadne odebranie"


Z kolei Jacek Ozdoba stwierdził, że "nie widzi powodu, dla którego osoba, która pracowała uczciwie w wolnej Polsce, np. bibliotekarka, ma mieć emeryturę niższą niż ludzie związani z tamtym systemem".


- To nie jest żadne odebranie, tylko wyrównanie do odpowiedniego poziomu świadczeń emerytalnych - dodał.

 

WIDEO: zobacz całą rozmowę

 

  

 

ZOBACZ: "Rz": Wpływowi policjanci dzięki ministrowi odzyskali pełne emerytury


Rozenek tłumaczył, że "minister Andrzej Milczanowski (minister spraw wewnętrznych w latach 1992–1995 - red.) obiecał tym ludziom, że będą dostawać takie same emerytury jak każdy inny funkcjonariusz".


- Wie pan ile komuniści obiecali i nie dotrzymali słowa? - pytał Ozdoba. - Wie pan, co to jest sprawiedliwość społeczna? Osoba, która służyła przed 1989 r. i waliła komuś rano w drzwi, wyprowadzała górników, członków "Solidarności", bili wszystkich na komisariacie. Dla pana sprawiedliwością jest, że kata się wynagradza, czy to ofiara powinna mieć lepiej? - zwracał się do Rozenka polityk PiS.

 

"Nie pan się uspokoi"


- Jakiego kata, o kim pan mówi? - odpowiedział poseł SLD. - Obraża pan 50 tys. osób objętych tą ustawą. Obraża pan generała Gromosława Czempińskiego nazywając go katem, niech się pan uspokoi - mówił Rozenek.


- Mówię o wszystkich osobach. Pan ma zdolność do manipulacji - odpowiedział Ozdoba.

 

ZOBACZ: Zieliński: dzięki ustawie dezubekizacyjnej budżet zyskał prawie 1,2 mld złotych


- Jeżeli pan powiedział rzeczywiście o gen. Czempińskim "kat", to powinien pan dostać w twarz za to - stwierdził poseł SLD.


- A czy powiedziałem coś takiego? Ja powiedziałem co do zasady, że kata nie powinno się wynagradzać - mówił Ozdoba.

 

Poprzednie odcinki programu dostępne są tutaj.

zdr/prz/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie