Atak nożownika w Hadze. Policja aresztowała podejrzewanego

Świat
Atak nożownika w Hadze. Policja aresztowała podejrzewanego
PAP/EPA/SEM VAN DER WAL
Nożownik zaatakował w domu handlowym w Hadze

Holenderska policja poinformowała w sobotę, że aresztowała 35-letniego mężczyznę podejrzewanego o zaatakowanie nożem w piątek wieczorem trojga nastolatków w domu handlowym w Hadze. Młodzi ludzie po opatrzeniu obrażeń w szpitalu wrócili do domu.

Podejrzany został przewieziony na posterunek policji na przesłuchanie.

 

"W wyniku napaści z użyciem noża, dokonanej na ulicy Grote Marktstraat, 35-letni mężczyzna został zatrzymany w centrum Hagi" - napisała policja na Twitterze. Dodano, że zatrzymany nie miał stałego miejsca zamieszkania.

 

ZOBACZ: Polak pomógł ująć terrorystę. Premier dziękuje, a Ziobro wnioskuje o medal

 

Troje rannych - dwie 15-latki i 13-letni chłopiec - została wypuszczona ze szpitala w piątek późnym wieczorem.

 

Do ataku nożownika doszło w domu handlowym Hudson's Bay na ruchliwej Grote Marktstraat w centrum Hagi, około 500 metrów od siedziby rządu i parlamentu.

 

"Nic nie wskazuje na podłoże terrorystyczne"

 

Sprawca ataku, według świadków "atletycznie zbudowany mężczyzna", uciekł z miejsca zdarzenia. Teren został zablokowany na kilka godzin. Policja wszczęła pościg.

 

W piątek wieczorem holenderska telewizja publiczna podała, powołując się na źródła, że "nic nie wskazuje na to, by atak nożownika w Hadze miał podłoże terrorystyczne".

 

ZOBACZ: Sprawca ataku w Londynie był skazany za terroryzm

 

Do podobnego ataku doszło prawie przed rokiem w Amsterdamie, gdzie nożownik na głównym dworcu kolejowym ranił poważnie parę amerykańskich turystów. Policja uznała wtedy, że atak 19-letniego mężczyzny z Afganistanu miał podłoże terrorystyczne.

luq/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze