"Poważnie rozważamy wezwanie Banasia na komisję" - marszałek Senatu

Polska
"Poważnie rozważamy wezwanie Banasia na komisję" - marszałek Senatu
Polsat News
Tomasz Grodzki nie wykluczył senackiej komisji ws. Banasia.

- Rozważamy wezwanie pana Mariana Banasia, szefa NIK na wyjaśnienia. Senackie komisje mają, oprócz tego, że nie mogą powoływać komisji śledczej, niemal takie same uprawnienia jak komisje sejmowe. Rozważamy to całkiem poważnie - powiedział dziennikarzom marszałek Senatu Tomasz Grodzki.

Prof. Tomasz Grodzki, wspólny kandydat opozycji, we wtorek został marszałkiem Senatu. 


Grodzki to lekarz, chirurg i profesor nauk medycznych. Jest ekspertem Platformy Obywatelskiej ds. zdrowia i ministrem w gabinecie cieni największej partii opozycyjnej. Wcześniej miał otrzymać od PiS propozycję pokierowania resortem zdrowia.

 

Kamienica, oświadczenia i sprawa wyłudzeń VAT

 

Kontrowersje wokół Mariana Banasia dotyczą kamienicy w Krakowie, której były minister finansów miał być właścicielem, a w której prowadzono pokoje na godziny. Według reportażu TVN, Banaś zaniżył w oświadczeniach dochody z wynajmu kamienicy, mowa była także o powiązaniach obecnego szefa NIK ze stręczycielami.

 

CZYTAJ WIĘCEJ: Podwładni Banasia mieli kierować mafią VAT-owską. Jest reakcja resortu finansów

 

16 października CBA zakończyło kontrolę oświadczeń majątkowych Banasia, a szef NIK miał siedem dni na odniesienie się do jej wyników. Nie ujawniono zastrzeżeń, jakie biuro miało mieć do Banasia.

 

Dodatkowo prokuratura oraz CBŚP prowadzą wielkie śledztwo ws. wyłudzeń VAT dokonywanych przez grupę przestępczą kierowaną przez wysokich urzędników resortu finansów. Dotąd zarzuty usłyszało 15 osób, w tym dwóch podwładnych Mariana Banasia, gdy ten pracował w MF, i szef jednego z największych w kraju urzędów skarbowych.

prz/hlk/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie